Strana 4 z 5
- Provozní vlastnosti, taktování
V sestavě máme extrémní duální AMD Radeon R9 295X2, který dá samozřejmě sestavě i desce pořádně zabrat po všech stránkách. Ale potřebujeme ji otestovat, takže je to ideální platforma.
Z hlediska spotřeby hraje roli lepší efektivita 14nm SKYLAKE procesorů, které se jednoznačně projevuje ve srovnání s předchůdcem na 22nm. ASUS IMPACT si vede velmi dobře, protože samozřejmě díky ITX formátu toho nemusí tolik živit jako větší desky. Takže v základu patří její spotřeba mezi vůbec nejnižší.
Pokud jde o chlazení desky, tak to je zajištěno maximálně a silná kaskáda má vlastní velký pasiv. S uchlazením desky nejsou žádné problémy.
Jak už víte z naší recenze Intel SKYLAKE procesorů, bohužel 14nm Core i7-6700K nejde taktovat v domácích podmínkách o nic lépe, než starý Core i7-4790K. S ním jsme končili na 4,8GHz s vodním chlazením při 1,4V. No a nový Intel Core i7-6700K se stejným chlazením je na tom velmi podobně. Naším nejlepším stabilním výsledkem, na kterém lze procesor v zátěži stabilně provozovat, je 4,8GHz při 1,35V, což znamená, že je 14nm novinka alespoň o něco úspornější po OC. A že taktování popožene spotřebu vzhůru, to si buďte jistí.
Ačkoliv je IMPACT jen ITX deska, tady se naplno ukazuje, jak výjimečná. Má stejné možnosti taktování jako velké ROG modely a to tak, že hravě strčí do kapsy většinou základních desek na trhu. Deska obsahuje i možnosti pro extrémní taktování. V našem případě tedy asi nepřekvapí, že opět se nám podařilo bez potíží dostat procesor na 4,8GHz s běžným chlazením.
UEFI BIos je velmi pěkný, podrobný se spoustou funkcí a vším v designu ROG. K tomu samozřejmě patří i aplikace do Windows, umožňující nastavovat vše za běhu. Deska má ve výbavě i OC ovládání a funkce. Modul pro zapojení ventilátorů spolupracuje výborně s monitoringem a detailním nastavením všeho. K tomu jsou zde aplikace a podpůrný SW pro herní funkce. Zkrátka přes malé rozměry má tahle deska stejně velké možnosti a schopnosti jako velké ROG modely.
|