Strana 4 z 14
- Asus P6T Deluxe - Pohled na desku
Přehled příslušenství a výčet vlastností desky máme za sebou, tak si představme konečně desku po visuální stránce. Jelikož je deska určena pro procesory Bloomfield, tak deska podporuje standardně Troj-kanálový paměťový řadič. Dále můžete počítat s podporou ATI CrossFireX a NVIDIA SLI ostatně jako na všech deskách s čipsetem X58.
Co se týče rozložení komponent na desce, tak jim není co vytknout. Komponenty jsou po desce rozmístěny velice chytře a nikde nic ničemu nezaclání. Chlazení desky je velice nápaditě odvedeno, alespoň po vzhledové stránce.
Deska má celkem pět konektorů pro ventilátory, což je plně dostačující pro kterékoliv uzpůsobení vašeho chlazení počítače. Dále disponuje šesti USB konektory, dvěma LAN konektory a eSATA konektorem - Zleva: PS2 pro klávesnici a myš, 2x USB, optický a koaxiální SPDIF vstup, LAN konektor, 2x USB, 2x USB + Firewire + eSATA, LAN + 2x USB a Audio konektory.
Procesor je již standardně napájen osmi pinovým konektorem, ten je umístěn na rozumném místě a opravdu dobře se s ním manipuluje i v poměrně natěsnané skříni. Vedle paměťových čipů můžete sledovat čip EPU, který jak je vidět Asus stále montuje na své desky. Jak jsme mluvili o šestnácti-fázovém napájení procesoru, tak to si vybralo svou daň na prostoru okolo patice, ale návrháři této desky šli na to od lesa. A velice rozumně celou napájecí kaskádu procesoru rozmístili, tak že chlazení desky nebude překážet žádnému chladiči.
Ačkoliv Asus P6T Deluxe disponuje třemi PCI-Express sloty, tak na 3-WAY SLI nebo 3-WAY CrossFire X můžete s touto deskou zapomenout. Na desku usadíte maximálně dvě grafické karty, což s dnešními duálními grafikami nemusí být problém a v klidu si můžete vychutnávat brutální výkon například Quad SLI. Mezi PCI a PCI Express se nachází taková menší "kartička", ta nám slouží jako úložiště dat pro Express Gate.
Deska sice má START a RESET tlačítka, ale tlačítka Clear CMOS jsme se nedočkali. Což na desce mířící na nejvyšší segment trhu, kde se najde spousta overclockerů, je škoda. Na desce se netaktuje zrovna jednoduše a vytahování CMOS baterky se mnohokrát stane nutností. Naštěstí je CMOSka umístěna na velice logickém místě a tak její opětovné vytahování při špatném nastavení procesoru nebo pamětí nebude činit téměř žádný problém.
|