Strana 9 z 11
Asus P7H57D-V EVO je s obsáhlostí BIOSu na tom již podstatně lépe a tváří se jako by měla vše potřebné i pro taktování za pomoci nekonvečních metod.
U "H57čky" je to s BIOSem stejné jako u předešlého modelu. Nebudeme si jej tedy ukazovat kompletně celý, ale pouze volbu Ai Tweaker a CPU Configuration. Začneme obsáhlejším Ai Tweakerem. Není nic neobvyklého, že je zde možné nastavit násobič procesoru. Ten pro náš Core i7 750 je možné zvolit od hodnoty 9x až po hodnotu 21x. Nastavení frekvence pro PCI-Express řadič a operační moduly také ničím nepřekvapí, stejně jako možnost "zprůchodnění" více fází nebo povolení různých technologii. Kromě napětí pro PCH, IMC čipy, operační paměti a procesor zde nechybí volby impedancí CPU. Na konci Ai Tweakeru nás opět čeká Load-Line Calibration, který při vyšším taktování doporučujeme přepnout na "disable".
CPU Configuration nepřináší nic nového a je zcela stejný jako u P7H55D-M EVO. Je možné nastavit násobič pro procesor na hodnotu, jakou si sami vyberete. Povypínat technologie, které nemá OC zrovna v lásce. Jmenovitě EIST, virtualizační technologie nebo Turbo mod (Turbo boost). Další věcí, která není vůbec neobvyklou je možnost zapnutí/vypnutí zvolených jader procesoru. Zde si již nemáme co víc popisovat, jelikož každý z vás z dřívějších článku ví, co se kde nachází a tak si tedy raději ukažme napěťový rozsah, který tato deska přináší.
- CPU Voltage 0,85V do 1,7V
- CPU PLL 1,8V do 2,20V
- IMC Voltage 1,16V do 1,90V
- DRAM Voltage 1,5V až do 2,5V
- PCH Voltage 1,1V do 2,0V
Moc veliký rozdíl vůči levnějšímu modelu zde se nekoná. Je sice možné nastavit nižší hodnoty pro pár specifických komponent, ale to není to pravé, co každý overclocker nutně potřebuje "k životu". Přesto je toto dostačujícím a procesor nebude problém vyhnat až do řádně vysokých frekvencí, což si ukážeme v kapitole, na kterou zrovna přecházíme.
|