Strana 4 z 8
Než si ukážeme desku v plné kráse, tak nás čeká představení zadních konektorů. Na poměry toho, že se jedná o levnější desku, nevede si P7P55D nikterak zle a naleznete tu vše, nač si jen vzpomenete. Výbava desky v tomto ohledu je dokonce lepší než u některých dražších desek s čipsetem X58.
Zleva:2xPS2 konektor, 2xUSB, Coaxial S/PDIF-Out, 2xUSB,2xUSB červené,Firewire, eSATA,LAN,2XUSB zvukové výstupy.
Deska je výborně navržena. Rozložení klíčových komponent je odvedené na jedničku a deska vypadá nadprůměrně skvěle. Tato edice disponuje pouze jedním můstkem, takže tomuto můžete vděčit za dostatek místa na desce a případně možný dojem "nezaplněnosti" PCB. Asus P7P55D spadá pod tzn Extreme Design, což je obdobou technologie Ultra Durable 3 od Gigabytu. Pod Extreme Design spadají nové paměťové sloty, navržené speciálně pro jednoduché zacházení a kvalitní vzhledové provedení. Nebo to samé u PCI-Express slotů-viz páčky. Další přednosti této technologie je posílení vrstvy mědi v plošných cestách a celkově po celém PCB. Je pouze škoda, že jsme, se na této desce nedočkali natočených SATA konektorů
Procesor je již standardně napájen osmi pinovým konektorem. O napájení procesoru, se stará dvanácti fázová kaskáda, což vzhledem k ceně desky je působivé číslo. Operační paměti jsou napájeny dvěma fázemi. Oblast okolo patice je velice čistá a nic vám zde za žádnou cenu nemůže překážet. S novou paticí, která přichází společně s čipsetem P55 jsme vás seznámili již v předchozím testu na základní desku od Asusu. Tak dnes si ji již tedy nebudeme probírat. Pod páčkou od patice vedou plošné cesty, ale jejich poškrábání, se nemusíte obávat. V krizovém místě je nalepená nálepka a při šetrném zacházení nehrozí jakékoliv poškození plošných cest.
Vybavenost desky pro přídavné karty je skvělá. Třikrát obstarožní PCI plus dvakrát PCI-Express 1x, se na levnějších modelech nachází málo kdy. Zvláště když deska nese na svém PCB ještě dva PCI-Express 2.0 sloty. Modrý jede v plném počtu linek (16x), druhý modrý pouze 4x, což není pro druhou grafickou kartu do Multi-GPU zapřažení vhodné. Využití tohoto slotu vidíme akorát tak pro PhysX. Což při spolupráci takové starší 9800GTX s GTX 295 nemuselo být na hry vůbec špatné. Jelikož na desce se nenachází tlačítko Clear CMOS, tak umístění CMOS baterky nám přijde jako opravdu nevhodné, zvláště když prázdného místa je na desce dostatek.
Pod modrým roztřepeným chladičem, se ukrývá PCH čip. SATA portů na desce naleznete sedm, což je chvályhodné. Dvě zalité cívky pod paměťovými sloty nám zásobují sloty pro operační paměti. Počet přípojek pro ventilátory je, ale bohužel chabý. Na desce, se jich nachází pouze čtveřice, což nevidíme, jako dostatečný počet. BIOS čip na desce naleznete pouze jeden jediný, nač jsme si zvykli, jelikož Asus u P55 desek těmito čipy zrovna neplýtvá. Natož tak u levnějších modelů.
|