Strana 6 z 11
- ASUS P9X79 DELUXE – Základní deska
Začněme modelem P9X79 DELUXE. Ten samozřejmě nemá žádný extra exkluzivní vzhled, na durhou stranu většina zavře desku do skříně a je jim srdečně jedno, jak deska vypadá. P9X79 série zkrátka neprodává vzhledem.
Proti SaberTooth a ROG deskám vypadá ale rozhodně obyčejněji i možná trochu méně hodnotně. Nicméně z hlediska kvality rozhodně nemějte strach, že by na ní ASUS nějak šetřil. Na první pohled vidíme kvalitní komponenty a silné napájecí soustavy.
Deska je zaměřena hlavně na maximální výbavu a tak nabízí opravdu všechno, co jen si můžete přát. A to včetně OC funkcí a ovladačů přímo na desce. Je zkrátka připravena na všechny eventuality.
Ocenit musíme chlazení, které je realizováno bez aktivních větráčků, pouze velkými pasivy propojenými heatpipe. Samozřejmě na desce je toho hodně a tak je to zejména kolem zámku prvního PCIex16 slotu těsné a možná bude trochu problém uvolnit grafiku s deskou osazenou v běžné skříni.
Deska má 8 paměťových slotů pro DDR3 až 2400MHz paměti. Napájecí kaskáda má 16+4+2+2 fází, samozřejmě plně digitální. Patice LGA 2011 trůní mezi tím vším.
Výbava desky je bohatá, najdeme 2x SATA 6G, 4x SATA 3G + 2xSATA 6G a vzadu 2x eSATA 6G. Maximalistická je i další výbava. Celkem 8x USB 3.0 (6 vzadu 2 přídavné) + 12x USB 2.0 (4 vzadu 8 přídavných).
Specialitou, co potěší je dvojice LAN (Intel a Realtek) a k tomu ještě ten modul s BlueTooth V3.0 a Wifi 802.11 b/g/n. Samozřejmostí je integrovaný zvuk 8 kanálů Realtek.
Pro grafické a další karety tu máme i dostatek konektorů PCIe. Najdeme tu 4x PCIex16 sloty, které v režimu SLI/CrossFire dokáží pracovat buď 2x16 nebo x16 x8 x8. Oficiálně jsou jen PCIe3.0 „ready“, neoficiálně řadič CPU i konektory PCieX16 jsou formátu 3.0 se vším všudy. Kromě x16 slotů tu máme ještě 2x PCIe x1.
Celkově skvěle vybavená základní deska, připravená na všechny eventuality. Uvidíme, co předvede …
|