Strana 3 z 4
- ASUS ROG OC Station - Volby
Teď si konečně ukažme, jak vypadá hlavní menu této hračky a také, co vše je zde možno sledovat anebo nastavovat. Po zapnutí přístroje se dostanete do hlavního menu, zde uvidíte spoustu položek a také spoustu z nich můžete všemožně nastavit dle svého. Samozřejmě že v hlavním menu nemůžete očekávat nějaké položky, u kterých byste mohli něco nastavovat, to opravdu ne.
Máte zde celkem šestici voleb, do kterých můžete vstoupit a nastavit si parametry dle svého. Máme zde Menu Voltage, tam nastavujeme všemožné napětí od QPI/Link Data Rate až po napětí pro PCI sloty. Teď si ale pojďme rozepsat každou položku zvlášť.
Začněme s Voltage Menu. Zde můžeme nastavit opravdu napětí pro vše, nač si jen vzpomeneme. Stejně jako v BIOSu, zde můžete nastavovat napětí pro jádra procesoru, ( samozřejmě že ne zvláště pro každé jádro, ale pro všechna zároveň) PLL ,QPI sběrnici, severní můstek, jižní můstek, napětí mezi PCIe a severním můstkem. atd.
V menu Frequency nastavujeme BCLK, což je obdobou FSB u procesorů pro socket 775. Výchozí hodnota je 133MHz. Při přetaktování hraniční hodnota (nad kterou se neoplatí chodit) BCLK se pohybuje okolo 200MHz. Ale BCLK není jedinou věcí, co zde můžete nastavit. Můžete se ujmout nastavování frekvence svých operačních pamětí, nebo frekvenci PCIe. Škoda jen že není možno měnit násobič procesoru. Tato volba není přístupná, zřejmě z důvodu, že by počítač za běhu neunesl změnu násobiče a stabilně by to neustál.
V položce Fan Speed si není prakticky co ukazovat, tak nebudeme mrhat místem v recenzi a fotku si ukazovat nebudeme. Jen si povíme, o co v této položce jde. Zde nastavujeme otáčky ventilátorů, které jste k OC Station připojili. Jedná se tedy o pouhou regulaci otáček. Zajímavější je již položka Temperature, ve které můžete sledovat, jakých teplot dosahují určité komponenty.
Když se podíváme na položku Performance, tak zde již toho taky moc nenajdeme. Můžeme zde nastavit/sledovat různé věci ohledně šetřící technologie EPU. Funkce Level UP bohužel nebyla pro nás přístupnou, tak že netušíme, co se pod ní skrývá.
Teď si již popíšeme pouze poslední volbu, která nám zbyla a tou je setting. V tomto menu můžete ukládat nebo nahrávat vaše OC profily stejně jako v BIOSu. Dále zde nalezneme informace o systému - rovněž velice podobné těm, které nalezneme pod podobně nazvanou položkou v BIOSu. Poslední volba, kterou v menu setting naleznete je Standby set, což je prakticky záložní nastavení pro případ, že byste něco špatně nastavili.
Tak se podívejme na zkušenosti z praxe …
|