Strana 2 z 5
Balení základní desky je velikostně standardní. Potisk odpovídá novému designu, který ASUS pro levnější TUF modely nabízí.
Uvnitř balení toho mnoho nenajdete, jsou zde v podstatě jen nejnutnější prvky příslušenství.
Samotná deska je formátu ATX. Má patici LGA 1151, ale i když do ní osadíte fyzicky procesory SKYLAKE či KABY LAKE, fungovat vám nebudou. Z politických důvodů fungují jen COFFEE LAKE procesory. Čipová sada je Z370, což je ale jen přejmenovaná Z270. Deska má 4 sloty pro DDR4 paměti, celkem pojme až 64GB paměti a aktuálně jsou podporovány jen rychlostí 2133 – 4000MHz.
Deska má 6 slotů PCIe, z toho jeden hlavní fyzicky posílení PCIe x16 prog rafiku. Druhý á už jen 8 linek. SLI a CF je podporováno. Spodní slot má 4 linky, jsou zde ještě 3x PCIe X1 sloty. Nechybí také dva M.2 sloty, jeden pod CPU, druhý pod čipsetem.
Dále jsou zde 6x SATA sloty, kdy 4 jsou v jedné řadě na boku a dva dole. Zajímavé řešení.
Deska nemá USB 3.1 ve formě Type-C konektoru, jsou zde jen klasické TYPE A ve dvou kusech, další USB jsou buď 3.0 (alias 3.1 gen1) a 2.0. Žádná speciální extra výbava v tomto směru na desce není. Zklamáním je použitý zvukový základ, integrovaný čip ALC 887, ačkoliv ASUS rovněž uvádí nějaká vylepšení kolem něho.
Na zadních konektorech najdeme pak základní věci, včetně HDMI a DVI (DisplayPort chybí). V podstatě deska nemá moc moderní výbavy. Z TUF série přebírá jen dílčí ochranu některých klíčových částí desky a lepší elektro-komponenty. Celkově je ale zpracování odpovídající cenové úrovni, tedy zcela mainstreamové.
Deska nemá ani RGB podsvícení, ani RGB konektory pro LED pásky. Podsvícena je jednou barvou, hlavně na boku, což ale celkem sedí se zbytkem designu. Můžete změnit jen režim svícení. Žádná extra OC výbava zda není, deska má jen základní věci, které mají i jiné levnější ASUS edice. Tomu odpovídá i SW výbava, je zde vše zásadní, ale nic zvláštního. BIOS je jednodušší, taktovat na desce lze, ale ROG model to opravdu není.
A jak funguje v praxi???
|