Strana 2 z 4
Už na první pohled je jasné, že tento model spadá níže než základní desky Z690 řady a tomu odpovídá i balení. Nejedná se o žádnou luxusní velkou krabici s otevíracím oknem a s náhledem desky uvnitř. Balení jsou tedy spíše prostší. Ovšem desky jsou stále velmi dobře chráněny vůči poškození.
Pod deskami se pak nachází veškeré příslušenství. Zde najdete instalační DVD, manuál, čtyři SATA kabely a M.2 šroubky.
Biostar B660 je klasického ATX formátu a je vybavena patici LGA1700, což znamená, že je kompatibilní se všemi současnými procesory od Intelu 12 generace. Deska dále nabízí 4 sloty pro DDR4 paměti, až to až 128GB s frekvencí 5000+ MHz. Ovšem platforma jako taková podporuje nativně maximálně 3200MHz, vše ostatní je již bráno jako taktování. V případě ITX modelu jsou parametry stejné, akorát deska má pouze dva sloty a maximální kapacita, kterou lze skrze dva paměťové moduly osadit je 64GB.
U obou modelů jsou hlavní PCIe 16x sloty opatřeny plechovým vyztužením, ostatní sloty toto vyztužení nemají. U ITX modelu je tento slot z logiky věcí jenom jeden.
Pokud jde o diskovou kapacitu, u ATX modelu lze zapojit až 8 disků do konektorů SATA, u menšího modelu je počet SATA portů poloviční. Ohledně M.2 portů, tak u většího modelu jsou tři, u menšího dva. Dále nechybí ani konektor pro přední USB-C ve verzi 3.2 gen2 pro počítačové skříně. Nebude tedy problém si například i toto velké diskové pole rozšířit rychlým externím USB diskem. Možnosti připojení jsou tedy u obou modelů v dané ceně vynikající, nemám v tomto ohledu oběma deskám co vytknout.
Desky sice nemají 10/5Gbit LAN port, ovšem najdeme zde 2,5Gbit čip Realtek RTL8125B. Neberu to jako nějaké velký mínus, protože většina lidí má dneska doma stále 1Gbit síť. Pokud jde o zvuk, výrobce vsadil na osvědčený Realtek ALC1220 s podporou 7.1 prostorového zvuku. Takovou zvláštností je pak přítomnost PS2 konektoru pro zpětnou kompatibilitu, já osobně si myslím, že věnovat místo na zadním panelu tomuto konektoru je plýtvání místem, klidně zde mohly být další dva USB konektory navíc.
A jak tedy desky fungují v praxi?
|