Strana 5 z 7
- Gigabyte GA-P55-UD6 -Testovací sestava a testy
Gigabyte GA-P55-UD6 jsme otestovali společně s procesorem Intel Core i5 750 v ES verzi. Procesor jsme chladili chladičem Artic Cooling Freezer 7 pro v revizi s pořadovým číslem dvě. Tento chladič není žádné ořezávátko, ale bohužel pro chlazení tohoto procesoru nebyl zcela dostačující. O čemž bude svědčit kapitola s přetaktováním dnes probíraného produktu. Paměti, které jsme do této desky osadili, byly totožné jako při testování desek s čipsetem X58. Kingston 2x2GB - 1600MHz CL8 na frekvenci 1800MHz (po přetaktování). Grafická karta pro účel testu byla opět Asus ENGTX 275 s 896MB. Testovali jsme s procesorem přetaktovaným na frekvenci 3600MHz.
Víte, otestovat základní desku není žádná sranda. Spoustu času strávíte u pouhého testování OC potenciálu a pak ještě dopodrobna otestovat základní desku v dobré dvacítce aplikací "sežere" opravdu mnoho času, tak jsme se rozhodli od toho odstoupit.
Desky pro socket 1156 již tedy nebudeme, tak dopodrobna testovat, jelikož prostě není k tomu důvod. Všechny desky podávají velice podobné výsledky a rozdíly mezi nimi je způsoben pouze odchylkami při měření, takže testovat základní desku v hromadě aplikací nám přijde jako naprosté plýtvání časem – stejně se přiznejte, že vás to moc nečte a raději koukáte na desku samotnou nebo na OC výsledky ;).
Takže výkonnostní testy jsme "ochudili" pouze na 3D MARK Vantage a 06ku plus pár her. Pro zjištění jestli s deskou je vše v pořádku, a nemá v sobě nějakou skrytou chybu, to bude bohatě dostačovat. Pojďme si tedy ukázat, zda-li Gigabyte GA-P55-UD6 neskrývá v sobě nějakou vadu.
Naše měření prokázalo, že s deskou je vše v naprostém pořádku a že desce nic neschází a ani nepřebývá.
Teď si pojďme ukázat, jak je deska na tom ohledně OC potenciálu a také provozních vlastností.
|