Strana 2 z 6
Už základní PCB, které dnes testovaný nejnižší model v celé řady, tedy UD3 nese, má všechny náležitosti. PCB je mohutné, vícevrstvé s kvalitními komponenty ve všech ohledech a se silnou napájecí kaskádou.
Po stránce kvality a životnosti bychom tedy i u tohoto modelu měli být nadmíru spokojeni. Gigabyte upozorňuje i na certifikovaný LGA 2011-3 socket od Intelu, ovšem v jeho provedení s větší příměsí zlata (pro lepší vodivost). Stejně jsou na tom u této desky i ostatní hlavní sloty (RAM a PCIe).
Po stránce výbavy jde sice o nejnižší model v řadě, ale pořád je znát, že je to high end platforma.
Pokud jde o speciální výbavy, není to OC model, tuto výbavu tedy nenajdeme, ale deska samozřejmě taktování zvládá. Je zde duální BIOS s možností jednoduchého přehrání s FLASH USB. Samotný BIOS je samozřejmě UEFI. Navrch je k tomu ještě řada aplikací pro Windows s velmi jednoduchou obsluhou.
UD3 má také extra zpracovanou integrovanou zvukovou kartu. Jedná se o solidní Realtek ALC1150 s několika vylepšeními a vše je odděleno od zbytku PCB a samozřejmě podsvíceno (nastavitelně i s možností vypnout). Deska má navrch 2x M.2 porty, jeden pro SSD M.2, druhý pro WiFi kartičku, která u UD3 (ani UD4) ale není v základu osazena.
Tolik k teorii, podívejme se na desku v praxi ...
|