Strana 4 z 5
- Provozní vlastnosti, taktování
V sestavě máme extrémní duální AMD Radeon R9 295X2, který dá samozřejmě sestavě i desce pořádně zabrat po všech stránkách. Ale potřebujeme ji otestovat, takže je to ideální platforma.
Z hlediska spotřeby hraje roli lepší efektivita 14nm SKYLAKE procesorů, které se jednoznačně projevuje ve srovnání s předchůdcem na 22nm. Gigabyte Z170MX si vede slušně, ale překvapivě ji velikostní konkurence od ASUSu (ROG GENE) překonává nižší spotřebou:
Pokud jde o chlazení desky, tak nedělá problémy. Deska je i při vyšším OC s teplotami kolem max. 60°C na těch velmi jednoduchých pasivech.
Jak už víte z naší recenze Intel SKYLAKE procesorů, bohužel 14nm Core i7-6700K nejde taktovat v domácích podmínkách o nic lépe, než starý Core i7-4790K. S ním jsme končili na 4,8GHz s vodním chlazením při 1,4V. No a nový Intel Core i7-6700K se stejným chlazením je na tom velmi podobně. Naším nejlepším stabilním výsledkem, na kterém lze procesor v zátěži stabilně provozovat, je 4,8GHz při 1,35V, což znamená, že je 14nm novinka alespoň o něco úspornější po OC. A že taktování popožene spotřebu vzhůru, to si buďte jistí.
Gigabyte Z170MX-GAMING 5 není deska vyloženě pro velké taktování. Má jen základní výbavu. Nicméně taktování není problém. Přesto se nám podařilo s naším CPU stabilně dosáhnout "jen" na 4,7GHz při 1,4V, což považujeme za hraniční napětí pro běžný provoz.
UEFI BIos Gigabyte je duální, tedy na desce je nepřepsatelná záloha, což je velmi dobré. Vzhled a ovládání jsou bez problémové. Aplikace do Windows jsou jednoduché a přehledné. Pro běžného uživatele, pro kterého jsou určeny, tedy žádný problém.
|