Strana 1 z 6
- TEST: GIGABYTE Z77X-UD3H - kvalitní deska za rozumnou cenu
pod 22nm procesor Intel Ivy Bridge?
Dnes se podíváme na test nové základní desky populárního typu UD3 od společnosti Gigabyte.
Nedávno jsme vám přinesli větší test nového 22nm procesoru Intel Core i7 a k tomu jsme otestovali hned několik zajímavých základních desek Z77. Podobný test levnějších modelů chystáme ještě u testu Core i5 modelů. Dnes se ale podíváme na nový z populárních UD3 modelů od společnosti Gigabyte.
UD3 modely už patří do nejkvalitnější řady desek společnosti Gigabyte, ale stále se jedná také poměrem cena-výkon o zajímavý model, proti vyšším UD4/UD5/UD7 modelům, které sice nabízejí luxusní výbavu, ale také za podstatně vyšší cenu. UD3 má za úkol nabídnout bohatou výbavu ve všech směrech, špičkovou kvalitu a to vše ale za ještě rozumnou cenu. Dnes se podíváme, jak v tomto zaměření obstojí nový UD3H model a to konkrétně Z77X-UD3H pro Intel LGA 1155 procesory.
Bylo by asi dobré se zmínit krátce i o čipové sadě, tkerá samozřejmě řadu parametrů a určení desky předurčuje. Tou je nový čipset Intel Z77, který je nejvyšším z nedávno představených čipových sad přímo určených pro procesory Ivy Bridge.
Z77 nabízí plnou podporu taktování (u K edic procesorů) i obě nové technologie Intel Rapid Storage a Smart Response. Jako takový již nemá nativní podporu staré PCI sběrnice. Za to jsou zde USB 3.0 i SATA 6Gbps. Novinkou je i nativní podpora DDR3 1600MHz pamětí. Od základu je již také počítáno s využitím integrované grafiky v procesorech Intel Ivy Bridge, takže jsou zde i potřebné výstupy.
Společnost Gigabyte uvedla na trh celou řadu modelů s Z77 čipsetem. Od levnějších běžných edic řady D3, až po kvalitní UD3/5 desky a také herně zaměřené Sniper 3 desky. Dnes se podíváme na střední model v této nabídce.
A tím je již zmíněná UD3H, kterou Gigabyte v této řadě dodává hned ve dvou provedeních. Desky i balení jsou ale stejné, jediné v čem se liší, je přítomnost nadstandardního vybavení v podobě přídavné WiFi/BT karty do PCie x1 slotu.
Tyto dvě edice od sebe snadno rozeznáte. WiFi verze to má napsané na krabici a stojí o něco více. Konkrétně je rozdíl necelých 400 korun vč. DPH. Jinak jsou obě verze úplně stejné. WiFi/BT karta by se teoreticky měla dát od GB koupit i zvlášť, toto prodejní balení už máme v redakci také nějakou dobu.
Nás dnes ale konkrétně zajímá samotná základní deska, tak se podívejme, co nabízí ...
|