Strana 2 z 6
- Gigabyte H370 AORUS GAMING 3 WiFi
Začněme luxusnějším modelem H370. Balení desky je stejné, jako u B360 verze, samozřejmě se liší několika parametry, popsanými na obale.
V příslušenství desky najdeme jen základní věci, tedy vyjma dodávané WiFi karty od Intelu (802.11ac Wave2 CNVI WIFI), kterou si musíte namontovat do odpovídajícího slotu na desce.
Samotná deska je plného ATX formátu. Designově a zpracováním je celkem dost podobná Z370 AORUS modelům a vzhledem k ceně působí velice dobře. Má i několik čistě designových prvků, včetně výrazného RGB podsvícení hned několika částí desky.
Nepodporuje tedy žádné taktování a to i když osadíte „K“ procesory Core. Prostě tato deska umožní běh čipů jen na specifikacích daných Intelem. Přesto Gigabyte vybavil H370 verzi 8+2 napájecí kaskádou se slušným chlazením. V případě pamětí jsou sice podporovány XMP, ale maximální takt je daný specifikací Intelu a u současných CPU je to 2666Hz. Pokud použijete rychlejší RAM a nastavíte XMP, fungovat bude jen to časování ale takt 2666MHz bude prostě maximum. Podporováno je jinak až 64GB.
H370 má výhodu většího počtu PCIe linek, takže výbava není proti Z370 nijak významně omezena. Najdeme 1x PCIe X16, 1x PCIe x4 a 4x PCIe x1 sloty. Neumí SLI, ale podporuje CrosssFire. K tomu také dva M.2 a jeden M.2 pro WiFi modul. Deska má 6x SATA. Novinkou je nativní USB 3.1 gen 2, který je zde ale jen 1x Type A a 1x Type-C. Dále už jsou zde jen 3.0 a 2.0 verze.
Zadní panel ještě nabízí výstupy grafické karty (DVI a HDMI), také LAN a výstupy integrovaného zvuku. H370 AORUS potěší kvalitní integrovanou zvukovkou ALC 1220 s posílením. Deska nemá žádné prvky pro taktování (tato platforma jej nepodporuje, takže jsou zbytečné). Má ale z bezpečnostních důvodů DualBIOS. Mezi další zajímavé prvky patří kompletní podsvícení RGB řiditelné přes aplikaci, pasiv na jedné z M.2 pozic a celkově velmi solidní zpracování se vším, co je vlastně třeba.
Podívejme se na druhý levnější model …
|