Strana 3 z 6
- Gigabyte B360 AORUS GAMING 3 WiFi
Levnější verze B360 má podobné balení i příslušenství, ale desky se přeci jen liší.
Potěší, že i u této levnější edice je v základu WiFi karta od Intelu, kterou si jen musíte osadit do odpovídajícího M.2 slotu.
Samotná deska má také ATX velikost, ovšem je asi o 1cm užší než H370 edice. Technicky umí ale jinak stejně věci. B360 čipset má ale méně PCIe jednotek a tak míří na levnější desky. V tomto případě to znamená i jednodušší napájecí kaskádu a zpracování PCB obecně.
Desky se od sebe tak přeci jen trochu liší. B360 verze nemá tak komplexní systém podsvícení, chybí úplně podsvícení RAM a boku desky, což ale asi těžko někoho nějak omezí. Je zde méně PCIe slotů, ale zůstávají dva M.2 porty + jeden M.2 na WiFi kartu.
SATA je zde opět 6x, jen trochu jinak poskládáno. USB je o něco méně, ale zadní nabídka je identická. Deska má USB 3.1 gen 1 Type-C a USB 3.1 Gen 2 Type A konektor, LAN, DVI, HDMI i PS/2. Bohužel v případě integrované zvukové karty došlo ke smutnému downgradu. Zatímco H370 verze má ten dobrý ALC1220 zvuk, B360 verze má příšerný ALC892, což je prostě ostuda a v praxi hodně znát, pokud budete tento zvuk využívat.
Deska neumí SLI, ale podporuje CrosssFire. I tato deska má duální bios, RGB konektor a tedy RGB podsvícení. Zpracováním je solidní, samozřejmě už je znát, že patří do nižší třídy. Ale to je pointa těchto desek.
Jaké jsou tedy v praxi?
|