Strana 4 z 6
- Testy a výkon desek v praxi
Pro testy nových LGA 1151 desek používáme mainstreamový Intel Core i5-8600K. Pro srovnání jsme do grafů zařadili i konkurenční RYZEN 5 1600X a B350 platformu. Zbytek sestav je stejný. Inovovali jsme grafickou kartu, kdy používáme výkonnou ASUS ROG Radeon RX VEGA 64.
Pro otestování jsme zvolili několik aplikací, které prověří jednotlivé oblasti, jež nás zajímají.
A jak si tedy desky vedou? Testy slouží hlavně pro prověření a pořádné zatížení desky, abychom zjistili, zda funguje, jak se očekává. Rozdíly mezi základními deskami se stejným čipsetovým řešením, pak už udává hlavně třeba vyladění BIOSu a možná stupeň výbavy. Všechny platformy jsou testované na základních parametrech.
Z hlediska fungování a výkonu, jsme nenarazili na žádný problém. Výkon H370 a B360 je v souladu s očekáváním. Vše funguje, jak má. Žádné změny nejsou v oblasti výkonu a fungování SATA/M.2. Výkon Intel platformy je dnes o něco nižší, protože záplatování zranitelností Intel procesorů (MELTDOWN a SPECTRE) si vyžádalo určitou daň a nejvíce je v praxi vidět právě na výkonu u SSD.
Gigabyte použilo dvě odlišné zvukové řešení. H370 verze desky má kvalitní ALC 1220, bohužel B360 edice jen ALC892, což je obrovský rozdíl v praxi. Tohle levnější řešení má všechny neduhy integrovaných zvukovek v minulosti a je bohužel velkým problémem, pokud byste jej měli používat jako primární. H370 verze s ALC 1220 je v tomto ohledu tak mnohem lepší volbou, přitom i B350 deska od Gigabyte má ALC 1220 řešení. Použití nekvalitní int. zvukovky u B360 edice tak moc nechápu.
Podívejme se dále, a to na provozní vlastnosti desek a jak se to má s tím taktováním ...
|