Strana 4 z 7
- MSI A88XM GAMING - Základní deska
Oněch 6 centimetrů na výšku se u mATX verze proti ATX odráží hlavně ve slotové výbavě. mATX A88XM má tedy jen 4 sloty PCIe a to 2x PCIe x16 (16+8) a 2x PCIe x1. Navíc má ten hlavní PCIe X16 slot umístěný jako první a tedy blíže patice než u ATX verze. I tahle deska zvládá CrossFire, ale "jen" dvou dvouslotových grafik.
Pokud jde o zbytek, ten je v podstatě až na některé rozmístění, stejný jako u ATX verze. FM2+ patice, stejná napájecí kaskáda. Stejná je i podpora pamětí DDR3, tedy až 64GB a to včetně rychlých modulů 2400MHz+.
Chudší nebudete ani v oblasti SATA portů, kterých je pořád 8 a všechny 6Gbps. Jen o dva USB porty je deska chudší pokud jde o tyto konektory. Takže jsou zde 4x USB 3.0 + 8x USB 2.0 skrze čipset a 2 USB 3.0 přes řadič.
I tento model má onu pěkně zpracovanou integrovanou zvukovou kartu, proti ATX modelu s trochu jiným uskupením komponent, ale na výsledné funkčnosti a zvuku jsou stejné. Stejná je i výbava zadních vstupů/výstupů (až na dva chybějící USB).
Nechybí ani ona pokročilá OS výbava. Jediné co proti ATX modelu v této oblasti mATX verze postrádá je segmentový display. Vše ostatní ale je na svém místě.
Celkově velmi dobře zpracovaná deska, která má i velmi příjemnou velikost umožňující postavit si poměrně malý počítač bez toho, abyste trpěli v nějakém ohledu nedostatkem výbavy. mATX velikost je dostatečná pro osazení jedné pořádné grafiky a minimálně jedné přídavné karty, například kvalitnější zvukové karty či PCIe SSD řešení. ATX formát v tomto ohledu sice nabízí více, ale je to u FM2+ platformy pro někoho zajímavé?
A jak desky "šlapou" v praxi?
|