Strana 2 z 5
Balení je základní, hodně výrazné, aby deska náhodou nezapadla :). Všechny podstatné informace obsahuje.
Uvnitř najdete jen základní příslušenství, dva SATA kabely, zadní kryt, CD s ovladači a návod. Nic dalšího vlastně netřeba.
Samotná deska má formát ATX, což je dle mého poněkud zbytečné, na PCB desky je to ostatně vidět. Spousta prázdných míst. Formát mATX je mnohem šikovnější v této třídě desek. Samozřejmě MSI takové má (několik), ale poslalo na otestování tuhle. Funkčně jde tedy jen o to, že musíte mít větší bednu.
Patice je tedy LGA 1151, ovšem platí že podporuje pouze COFFEE LAKE procesory, starší tam sice fyzicky osadíte, ale fungovat to nebude. Pokud osadíte Core i7-8700K, nebo Core i5-8600K nebo Core i3-8350K, tedy procesory, které podporují taktování, tak si stejně nic nenataktujete (automaticky ani ručně) B360 platforma to neumožňuje. To se týká i pamětí, kdy Core i3 podporují maximálně DDR4 2400MHz u Core i5 a Core i7 je maximem DDR4 2666MHz. I když si koupíte rychlejší RAM a nastavíte XMP profil, tak to stejně pojede na maximálně těchto taktech. Je to umělé omezení Intel platformy, nic s tím neuděláte. Sloty pro RAM jsou jinak klasicky 4 a podpora je pro až 64GB paměti.
Co se týká slotů najdeme zde 2x PCIe x16, jeden je ten hlavní zesílený. Druhý má jen 4 linky. A kolem je pak 4x PCIe X1. Všechny PCIe sloty jsou 3.0 generace. Platí to i pro M.2 slot, který je napojený na x4 PCIe 3.0. Osobně si jen myslím, že MSI mohlo pro ten M.2 slot najít vhodnější místo než zrovna u grafiky, která bude krásně přitápět. Třeba dole pod čipsetem má spousta místa a bylo by to lepší z hlediska chlazení.
Pokud jde o další konektory, je zde 5x SATA (jeden je kolmo), 2x USB 3.1 Gen2 včetně Type-C konektory, 4x USB 3.1 Gen 1 a 6x USB 2.0. Deska má na sobě přípravu na Sériový i paralelní port, což už se dnes moc nevidí. Nechybí dostatek konektorů pro ventilátory a také je tu jeden RGB konektor.
Deska má PS/2, DVI, DisplayPort, Intel LAN a také výstupy vstupy zvukové karty. Bohužel ta staví jen na starém levném ALC892 čipu, což je slabina, zejména pokud jej budete využívat jako hlavní zdroj zvuku. Ano, je to obvyklé řešení v této cenové třídě, ale existují desky i s výrazně lepším ALC 1150/1220 řešením. Co mě na desce zaujalo je přítomnost 6-pin PCIe napájení uprostřed. Nevím dost dobře proč tu je. Stabilizace v souvislosti s grafikami, co nemají PCIe napájení a blíží se k maximum PCIe slotu? Možná.
Každopádně deska má solidní zpracování, pěknou finální úpravu, ale pochopitelně je celkově znát, do jaké cenové třídy patří. Jak si vede v praxi?
|