Strana 5 z 5
Dnes tedy doplňujeme přehlídku toho, co nabízí B360 desky jednotlivých výrobců. U MSI jsem chtěl původně vyzkoušet jinou desku konkrétně MSI B360M MORTAR TITANIUM:
Cenově je podobná, ale designově vypadá mnohem zajímavěji a unikátněji. Výbavou a zpracováním je ale velmi podobná, ovšem je to šikovnější menší mATX formát. Bohužel MSI poslalo na test model GAMING PLUS. Funkčně a většinou výbavy je to pochopitelně v podstatě to samé, ale designově Gaming Plus není moc zajímavá, ztrácí se v řadě jiných podobných desek, což se o Mortar Titanium říci určitě nedá.
Platí že, platforma Intel LGA 1151 sama o sobě není dnes příliš atraktivní. Popravdě COFFEE LAKE procesory výkonem téměř všude zaostávají za konkurenčními AMD RYZEN ve stejných cenových hladinách. Dosud byl problém také nedostupnost levnějších desek, což ale nástup B360 modelů konečně vyřešil.
Celkově vzato splňuje MSI B360 GAMING PLUS očekávání, funguje dobře a nabízí, co B360 platforma nabízet má. Za to, že konkurenční B350/B450 platforma je zajímavější, nemůže (ostatně MSI s ní nabízí podobné desky). MSI plní povinnost a nabízí, co nabízet hlavně má a může. Pokud bych se měl rozhodovat mezi MSI B360 GAMING PLUS a o stovku dražším MSI B360M MORTAR TITANIUM, vybral bych si druhý jmenovaný, který alespoň unikátně vypadá (a je to šikovnější mATX platforma). Funkce a výbavou jsou jinak podobné (MORTAR má dva M.2 sloty a vzadu HDMI navíc). Avšak musím dodat, že v této cenové hladině kolem 2500 korun existuje jedna deska, která je prostě lepší než všechny ostatní.
Drtivá většina (v podstatě všechny) desek v této cenové hladině totiž má ALC892 zvukové řešení, které je prostě zastaralé a znatelně horší, ovšem ALC 1220 s posílením, které je výrazně lepší a v praxi je velmi znát, nabízí až dražší desky. S jednou výjimkou! Minule testovaný ASUS ROG STRIX B360-G GAMING, má 1220 zvuk! Je to jediná taková deska široko daleko, navíc je to mATX formát a má i jednu z nejlepších výbav. Takže v našlapané konkurenci, kdy každý z výrobců má několik podobných modelů v cenové hladině 2-3 tisíce korun, je bohužel pro MSI i Gigabyte právě ASUS ROG STRIX B360-G GAMING jasná volba (mimochodem to ALC 1220 nemají ani všechny ASUS desky v této cenové hladině). Tím spíše že stojí také kolem 2500 korun jako dnes testovaný MSI model (a spousta podobných). Osobně doufám, že MSI vylepší svou B360M MORTAR TITANIUM také o ALC1220 zvuk, protože ta by jinak rozhodně dokázala konkurovat ve všech ohledech. S ohledem na to vše je testovaná MSI B360 GAMING PLUS sice OK deska, ale za tu cenu je minimálně jedna zajímavější varianta a minimálně jedna zajímavější platforma (kde MSI ale také působí). Pokud MSI sníží cenu B360 GAMING PLUS na max. 2 tisíce, může být pro některé zajímavou volbou.
Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům …
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|