Strana 3 z 10
- MSI P45 DIAMOND:Pohled na desku.
MSI P45 DIAMOND působí na první pohled, jako poměrně mohutná deska, ale po bližším zkoumání zjistíme, že deska je co do velikosti desky samotné nebo chlazení na tom obdobně jako její minule recenzované sestřičky s totožným chipsetem.
Při prvním pohledu na desku samotnou na nás deska zapůsobí poměrně vytříbeným stylem a nechá nás zaujmout svým nevídaně originálním chlazením. Severní můstek je chlazen poměrně zažitým druhem pasivu, ale napájecí mosfety desky jsou již chlazeny menšími pasivními chladiči, které jsou vyrobeny s nějaké slitiny mědi. Na jižním můstku, se nám již uvelebil vodní blok, který se dá použít také jako pasivní chladič, na kterékoliv jiné desce.
Již dle zvyklostí je jako další na řadě popis layoutu. Tak co námi dnes recenzovaná deska přináší za novinky v této oblasti? Věru překvapení se nedočkáte a opět můžete zpozorovat standardně udělaný layout, za který se deska v žádném případě nemusí stydět. Nalevo se nachází dva PS2 konektory pro myš a klávesnici, čtyři USB, firewire, dvakrát eSATA, Reset Cmos, dvakrát LAN a ještě jednou opět čtyři USB konektory. Zvukové konektory hledejte na přídavné zvukové kartě…
Další pohled na tuto desku nám již ukáže počet PCI-Express 2.0 slotů pro grafické karty a nebo také počet obyčejných PCI slotů, které se hodí pro zvukové karty atd. Deska má dva PCI-Express 2.0 sloty pro propojení až čtyř grafických jader do režimu CrossFire X. Samozřejmě, že více než dva grafické akcelerátory zde nedáte. Počet linek v CrossFire X režimu je rozdělený na poměrně střídmých 8 linek pro každý slot.
Deska má své SATA konektory natočené na bok, což je dnes již u high-end desek standard, který se nesmí ignorovat. Deska nese celkem 8 SATA konektorů a z toho dva jsou umístěny kousek hlouběji od kraje na desce za IDE konektorem. Deska nese spoustu konektorů pro přídavné USB zařízení, která jak jste si jistě již všimli u popisu příslušenství, se i zde najdou.
Pohled na sloty pro DDR3 paměti. Paměti jsou schopny fungovat v dual-chanel konfiguraci. S trojitým paměťovým řadičem, jako u nové architektury Nehalem nemůžete ani u této high-endové desky počítat. Modré sloty jsou určeny pro jeden pár paměti do dual-chenelu a druhý pár růžových slotů pro další druhý paměťový kit (tedy i ten definitivně poslední pár). U paměťových slotů se dále nachází zalité cívky s odporem 1,2 Ohmů, jak jsou značeny dle výrobce.
Jistě jste nemohli přehlédnout vcelku obstojný počet konektorů pro vaše větráky. Těch je celkově na desce šest a z toho jeden z nich je 4 kolíkový pro chladič procesoru s vyšším nárokem na energii. Na obrázku můžete dále pozorovat, že na desce je již osázena zvuková karta, která je velice podobná, (co do vzhledu) těm, co dává firma Asustek ke svým RoG deskám.
Jako závěrečný pohled na desku, než si jí půjdeme prohlédnout skrze detaily si ještě obhlídneme zadní stranu desky. MSI P45 DIAMOND disponuje černým PCB. Zadní strana tohoto PCB nevybočuje ze standardu. Z jižního můstku, tak k chladiči pro mosfety vede „backplate“, který má za úkol bezpečně udržet toto ne zrovna lehké chlazení stabilně na desce. Ted se již pojďme podívat na desku více z detailu.
|