Strana 6 z 6
- MSI P55-GD65 – Provoz v praxi a hodnocení
Se standardním prodejním kusem Core i5-750, se kterým jsme dnes otestovali desku, se žádný problém nevyskytl. Pokud nepoužíváte ES procesor, problém tedy nehrozí, sním občas narazíme. Během našeho testování s běžným prodejním Core i5-750 se žádný problém s kompatibilitou ani nestabilitou nevyskytl i OCGenie fungovalo na výbornou.
Pokud jde o to OC, tak za pomocí OCGenie jsme se u Core i7-750 na 2,66GHz dostali na 3GHz za pár sekund. Následovala cesta až na 3,6GHz, dál už to ale nešlo a na řadu muselo přijít jemné doladění přes BIOS, kdy jsme se dostali až na 4,2GHz. Šlo by to i výše, ale pokud chcete extrémní OC, určitě si pořídíte extrémnější desku. Pro běžné účely a běžné OC je MSI GD65 vybavena královsky a vše funguje na jedničku. Méně zdatné taktovače potěší vysoce funkční OC Genie funkce.
Nutno ale říci, že u kvalitních desek jsme na takové věci, jako kvalitní OC s potenciálem vysoko nad běžné potřeby uživatelů, dnes už zvyklí a bereme je jako samozřejmost. OC Genie je ale věc, která je nadstandardní a jedná se o HW automatické OC, které funguje jak pro Intel, tak AMD cpu, samozřejmě pokud je touto technologií daný model MSI desky vybaven.
Provozní vlastnosti GD65 jsou pak srovnatelné s GD80.
MSI P55-GD65 se nám hodně líbila. Za tento model v obchodech zaplatíme zhruba 3400 korun včetně DPH. Není to top high end, ale to vůbec nevadí, protože pro běžný provoz nabízí v podstatě to samé s bohatou výbavou a zbytečně nepřeplácíme. Za uvedenou cenu se jedná o velmi kvalitní a bohatě vybavenou desku.
Hlavně ale o vysoce funkční desku, kde si s OC díky OCGenie poradí v podstatě každý a dosáhnete s ní snadno mnohem lepších výsledků než s TurboBoost a funguje to až na jeden stisk tlačítka v podstatě stejně jednoduše. V kombinaci s procesorem Core i7-750 se jedná o opravdu skvělý základ všestranně použitelného a kvalitního počítače. Cena je možná stále o něco vyšší, než by musela být, ale nutno říci, že se jedná o střední cestu mezi modelem CD53 (2550,-) a GD80 (4800,-) s tím, že deska má mnohem blíže GD80 a postrádá jen něco málo ze super kvalitní výbavy špičkového modelu, což pro vlastní funkčnost není tak zásadní. GD80 ale v obchodech stojí 4800 korun včetně DPH a rozdíl proti GD65 je tedy 1400 korun, což je hodně, na to že GD65 je opravdu bohatě vybavená a výborně fungující deska.
Celkově tedy MSI P55-GD65 hodnotíme na 90/100 a udělujeme naše doporučení. MSI se opravdu pochlapilo a nová generace desek si nezadá v žádném ohledu s GB a ASUS a dokonce se mi zdá, že v modelech středního proudu začíná mít MSI spolu s Gigabyte i trochu navrch před firmou ASUS, která se soustředí více na high end. A je dobře, že tu máme konečně tak silnou trojici a z čeho vybírat. Každopádně MSI je rozhodně na poli základních desek překvapení tohoto roku a deska MSI P55-GD65 je toho dalším důkazem.
Za zapůjčení desky děkujeme MSI
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|