Strana 3 z 7
Nový produkt si zasluhuje i nové technologie. MSI nám přináší nové základní desky založené na čipsetu P55. Jelikož konkurenční boj je neúprosný, tak každá drobnůstka či technologie navíc může nalákat nějaké ty zákazníky, co dříve holdovali spíše konkurenčním značkám. MSI P55-GD80 přichází se spoustou novinek, které vám zrovna teď představíme.
Začněme technologii OC Genie. Ta je řízena speciálním čipem, který je přítomen na GD80ce. Tento čip se nám stará o taktování PC. Po zmáčknutí tlačítka OC Genie si počítač sám načte určitý profil, který je předdefinovaný výrobcem a vaše PC by se mělo během okamžiku přetaktovat na předdefinovanou frekvenci. A jak to přesně funguje? Po stisknutí tlačítka OC Genie si počítač prověří vaší konfiguraci, a jestli máte shodnou sestavu, na které výrobce předdefinoval OC profil (které se ukládají do OC Genie čipu), tak vám přetaktuje počítač na nejvyšší level, který uzná za bezpečný.
V případě že vaše operační paměti se nebudou například shodovat s těmi, které MSI použilo pro testování OC profilů, tak nevadí. OC Genie vaší sestavu také přetaktuje, ale ne již zase o tolik. My jsme tuto funkci otestovali celkově s pěti druhy operačních pamětí a všechny OC Genie znal. Tedy až na jeden pár DDR3 modulů, ale to bylo pravděpodobně způsobeno tím, že tyto paměti jsou ES verze od jednoho ne zrovna známého a také ne zrovna kvalitního výrobce. Takže jak vidíte, s operačními pamětmi si hlavu lámat nemusíte. OC Genie je otestován na drtivou většinu operačních pamětí. A co procesory? Tak tohle je již opravdu banalita. Schválně zauvažujte kolik je celkově dostupných procesorů pro desky s čipsetem P55 a musí vám být jasné, že každý procesor v jakémkoliv "BATCHu" (označení procesoru z jaké výrobní šarže pochází) je zde přednadstaven.
Další slajd nás opět upoutává na povedenou funkci OC Genie. Popisuje nám, jak máme s OC Genie zacházet (v přesném pořadí) a také nám ukazuje výsledky, kterých běžně s OC Genie dosáhnete. No schválně, je váš názor stejný jako náš?! Dle nás se jedná o velice povedený výsledek a jsme z této funkce velice nadšeni.
Další věc, na kterou se zaměříme, je tzv. V-Kit. Jedná se o seskupení dvou součástek, které vám mohou velice pomoci při extrémním taktování. Měřící body jsme si již představili v jiném článku, tak si popišme druhou součástku, kterou je seskupení spínačů, které můžete zpozorovat nalevo. Při sepnutí jednoho ze čtyř tlačítek se vám navýší napětí na určité komponentě o 0,2V. Tlačítko číslo jedna je určeno pro navýšení napětí na CPU V-CORE druhé na CPU VTT třetí na Operačních pamětech a čtvrtý spínač je určen pro PCH.
Poslední věc, kterou si ukážeme, je Direct OC. Jedná se o dvě tlačítka (plus a mínus), se kterými můžete za provozu počítače zvyšovat základní Bus Speed frekvenci. Tato věc funguje nadmíru vyladěně a zataktujete si s Direct OC habaděj. Holt MSI se předvedlo a dokázalo světu, že jim nedělá problém představit dokonale vyladěnou High-end desky, která je primárně utvořena pro vysoké OC hrátky.
Samozřejmě že MSI P55-GD80 přichází se spoustou dalších nových funkcí, ale už jsme vám přestavili to nejzajímavější, tak se podíváme konečně na desku samotnou.
|