Strana 6 z 7
- MSI P55-GD80 - Overclocking a provozní vlastnosti
Již v minulém článku jsme se zmiňovali o tom, že bez pořádného chladiče nejsme moc schopni řádně otestovat skrytý OC potenciál, který se skrývá v recenzovaných deskách. Bohužel jsme museli opět OC potenciál otestovat za pomocí levného a vcelku slabého chladiče Freezer 7 pro. Výsledná frekvence, na kterou jsme se dostali, nebyla ničím výjimečná. Ale i tak jsme se dostali na obstojné frekvence. Posuďte sami.
![](/images/stories/zakladni%20desky/MSI%20P55-GD80/4133MHz%201_368V.jpg)
Dosáhli jsme frekvence 4133MHz, což zcela jistě není konečná pro tuto desku a doufáme, že ani pro náš testovací procesor. Když jsme se dívali po internetu na různé testy této desky, tak si nevedla vůbec zle a dokonce jsme si všimli, že s touto základní deskou někteří jedinci dosáhli frekvence Bus Speedu vysoko nad 230MHz. Právě že skoro pro žádnou základku s čipsetem P55 není tato frekvence problémem. Bohužel pro nás byla, jelikož jsme se dostali pouze na 210MHz jak značí screen dole.
![](/images/stories/zakladni%20desky/MSI%20P55-GD80/211.jpg)
Tedy usuzujeme, že tato deska je na taktování velice povedenou a určitě s ní nikdo neudělá chybu. Teď si ukažme její provozní vlastnosti. Jak si může vést GD-80 v oblasti spotřeby vůči Asus Maximus III Formuli? Jak vidíte na grafu níže, vede si obstojně.
![](/images/stories/zakladni%20desky/MSI%20P55-GD80/spotreba.jpg)
Spotřeba obou desek je velice podobná a jedná se spíše pouze o odchylky při měření. MSI P55-GD80 opět podává důkaz, že je sni vše v naprostém pořádku a že se jedná o velice povedený produkt. Teď už by jen zbývalo si ukázat BIOS této základky a vrhnout se na závěrečné resumé.
![](/images/stories/zakladni%20desky/MSI%20P55-GD80/MSI-P55-GD80-5_thumb.jpg)
Ale protože se o BIOS desky zajímá dnes už jen málokdo, až na pár overclockerů, kteří stejně vědí, s čím mohou počítat, tak tuto kapitolu budeme omezovat na nezbytné minimum. Ale nemusíte smutnit! BIOS na MSI P55-GD80 je naprosto stejný jako u předchozích modelů téže firmy. Ano nějaké odlišnosti zde jsou, ale nejedná se o žádné diametrálně odlišné změny, které by vám uživatelům (jenž se o bios budou reálně zajímat) mohli dělat potíže v jejich pochopení. Jestli jste již měli tu čest se základními deskami od společnosti MSI pro procesory řady Nehalem, tak se bez potíží vyznáte i zde. Ale i kdyby někdo z vás měl přesto potíž s pochopením, oč ve zdejším BIOSu jde, tak máme pro vás uklidňující zprávu! Ještě do konce roku bychom vám rádi přinesli článek o taktování na všech zajímavých deskách, které se nám dostali do rukou, a můžete se těšit i na podrobnou ukázku BIOSů.
|