Strana 3 z 6
- INTEL DZ87KLT-75K - Základní deska
Vzhled této desky je určitě jiný, než jiných desek. Vypadá poněkud "geekovsky". Někomu se to může líbit, někomu ne. Každopádně důležité je, že má vše, co kvalitní a dobře vybavená deska mít má.
Takže je zde LGA 1150 patice s dostatkem místa okolo. Napájecí kaskáda a napájení desky obecně je dostatečně kvalitní, ale není zdaleka tak předimenzované, jako na některých vyloženě OC modelech. Nicméně pro běžné užití rozhodně bude více než dostatečné.
Deska podporuje maximálně 32GB paměti a to oficiálně na rychlosti DDR3 2400MHz+. Samozřejmě se vším, co k tomu patří. Intel není rozhodně nepřítelem taktování, takže i jeho deska umožňuje taktovat CPU i RAM a má na to dokonce vybavení přímo na desce (tlačítka, displaye atd.). nechybí ani diodové indikátory napájení a stavů všude možně po desce.
Dostatek ve všech směrech je i slotů. Kromě trojice PCIe x16 slotů (s možností přepnutí počtu linek) jsou zde další tři sloty PCIe x1 a dokonce ještě i jeden PCI slot. CrossFire a SLI zapojení více grafik je podporováno.
SATA portů je také dost ke standardním 6ti Intel přidal ještě 2 extra a jeden mPCI hned za nimi. I USB je pořádná nálož, vzadu i na desce včetně speciálních předních a zadních s rychlonabíjením (žluté).
Kromě toho ale Intel osadil i hned dvě síťové karty, WireFire (jedno vzadu druhé ještě na desce), HDMI a také ThunderBolt port. Nechybí ani zvuk. Přes jeden USB 2.0 port na desce se pak připojuje ještě panel s WiFi/BT.
Ve výsledku tedy nemůže desce z hlediska výbavy vůbec nic vyčíst. Velmi dobře působí i zpracování chlazení. Celkově deska vypadá slušně, i když musíme říci, že PCB možná přeci jen nepůsobí tak kvalitně až předimenzovaně, jak PCB některých dalších luxusních modelů jiných výrobců. Otázkou je, zda se to v praxi nějak projeví. Podívejme se.
|