Strana 6 z 6
Asus M2R32-MVP - závěr a hodnocení
Má očekávání u této základní desky nebyla zas tak velká, i když DD ji celkem dlouho a často doporučuje. Popravdě jsem nevěděl, co tento čipset předvede. Po testování však celkově převládají plusy. Už jen to, že některé výsledky pokořili mnohem rozšířenější nForce čipy, je úspěch. Hlavním kladem je skvěle zvládnutá nízká výhřevnost použité čipové sady v porovnání s konkurencí. Stačí dva menší pasivy, což sebou nese řadu výhod.
Taktovací možnosti jsou stejné jako u dnes běžných základních desek. Poměrně přehledný je BIOS, vysoká stabilita po nataktování a hlavně cena za to všechno, posunují tuto desku do popředí zájmů nás, kupujících. Menší chybky se najdou. Layout i vzhled mohl být vyladěnější. Ale to jsou proti kladům skutečně maličkosti navíc za danou cenu.
Pokud se podíváme na konkurenci v ceně kolem 2500,- s DPH, rázem musíme skutečně ocenit tuto základní desku. Ve stejné ceně lze sehnat jen starší NF4, nebo nejlevnější provedení 570SLI. Mnohem častěji narazíme na NF630. V tomto světle lze dnes testovanou desku Asus M2R32-MVP označit za takřka jasnou koupi. Vezmeme-li v potaz stejný výkon jako má konkurence, která je v podobném provedení a výbavě většinou dražší a přihlédneme k provozním vlastnostem, kde konkurence základních desek s Nvidia Nforce čipsetu značně zaostává, pak lze skutečně hovořit o velmi atraktivní základní desce vhodné jak pro slabší, tak výkonné počítače.
Za zapůjčení testované desky děkujeme
RSC-Computers - Radim Štěpánec
Příště se podíváme zase na nějakou jinou základní desku, například s novou čipovou sadou AMD690.
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|