Základní desky v roce 2018 – nejlepší a nejhorší trendy, modely a vzkaz pro ASUS, Gigabyte a MSI Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 02 leden 2019
Přejít na obsah
Základní desky v roce 2018 – nejlepší a nejhorší trendy, modely a vzkaz pro ASUS, Gigabyte a MSI
Zajímavé modely základních desek, trendy a události 2018
Vzkazy pro ASUS, Gigabyte a MSI aneb na čem zapracovat v roce 2019

 

  • Vzkazy pro ASUS, Gigabyte a MSI

                                                    – aneb na čem zapracovat v roce 2019

Tři z hlavních výrobců základních desek jsou dlouholetými partnery našeho magazínu a velice rádi testujeme nejen jejich desky a nabízíme samozřejmě konstruktivní kritiku z praxe. Z předchozích částí článku už víte, jak se věci mají, abych hodnocení základních desek a počínání našich tří výrobců uzavřel, mám tu ještě takový vzkaz a hodnocení každého z nich a myslím, že s tím bude spousta čtenářů souhlasit.

  • MSI

Začněme u nejmenšího, který to má logicky o něco těžší proti oběma mnohem větším výrobcům. Přesto MSI se určitě docela snažilo. Potěšilo hlavně designem napájení u levnějších desek, který má pravděpodobně nejlepší ze všech konkurentů (alespoň u některých modelů). Stejně tak má solidně řešené i chlazení u většiny nových i levnějších desek. Osobně mám v případě MSI tři výtky. Používání laciného a nekvalitního integrovaného zvuku i u jinak solidních desek, což je podle mě dost zásadní věc a bylo by opravdu krokem vpřed, pokud by u populárních MORTAR modelů, MSI začalo používat co možná nejlepší integrovaný zvuk, protože spousta uživatelů jej bude primárně používat a rozdíl mezi ALC 892 apod. proti ALC 1220 je propastný.  

Druhá výtka se pak týká designu a vzhledu většiny desek. Je nudný! S výjimkou MEG Creation a TITANIUM edic, všechny ostatní desky MSI vypadají, jak kdyby designér měl těžkou depresi. Černá doplňuje černou. Decentní RGB podsvícení to nezachrání. Musím říci, že právě MEG Creation X399 zachránila mé vnímání MSI letos, protože jinak jsem z toho černého designu prakticky všech desek, začínal být trochu nešťastný. Takže doufám, že u MSI sehnali nějakého veselejšího designéra pro nadcházející série.

Třetí výtka se pak týká absence kvalitních mATX desek. Nechápu, proč musí mí MSI v nabídce 5x ATX X470 a žádnou mATX? Stejně tak žádná levná mini-ITX A320? Chtělo by to doplnit díry v nabídce. Jinak MSI v roce 2018 dobrý, drží kvalitu, rozumné ceny a snaží se i o posun kupředu a X399 MEG Creation je příjemným překvapením roku.

  • GIGABYTE

Společnost Gigabyte byla podle mého názoru určitě viditelně nejaktivnější z našich tří výrobců desek v roce 2018. Výrazně inovovala svůj hlavní design desek a výrazně zapracovala na řadě prvků i nabídce. Přinesla také svůj nový přepracovaný BIOS apod. Ačkoliv má v řadě oblastí ještě hodně práce, BIOS stále není tak přehledný, jak by být mohl, chtělo by to také sjednotit a učesat aplikace pod Windows.

Co mě moc nelíbí, je změna logiky a systému značení jednotlivých základních desek, kdy Gigabyte své tradiční číslování vyměnila za takové, které fakticky používá ASUS. Tedy „kódová“ nic neříkající značení desek systémem „Ultra-mega-extreme“. Číslování v podobě Gaming 5 či UD5 bylo přehlednější, jasnější, co je vyšší a nižší model a jednoznačně bylo zřejmé, že jde o Gigabyte desku. Změna značení na současný nepřehledný zmatek, který prakticky kopíruje ASUS a jeho značení, se mě osobně vůbec nelíbí, považuji to celé za chybu a zbytečnou ztrátu zavedeného značení, které uživatelé znali, a hlavně bylo přehledné a Gigabyte tím i ztratilo vlastní identitu. Nechápu, proč nemohlo zůstat třeba „Gigabyte AORUS X470 Gaming 7“ apod. Dávalo moc smysl?

Co mě také moc nelíbilo, bylo u některých modelů desek šetření na napájecí kaskádě, a hlavně problémy s tím, že default/auto nastavení neznamenalo, že procesor jel skutečně na základním taktu s dodržením všech nastavení a parametrů výrobce. S tím mělo letos problém více výrobců desek u více modelů a bylo by dobré, aby si na to GB dalo pozor. Jinak ale má hlavní výtka směřuje opět k nepochopitelné absenci nabídky některých formátů desek. Absence opravdu kvalitní desky v mATX provedení v rámci X470, B450 i X399 je velký problém. Gigabyte mě naopak potěšilo návratem heatsink chladičů na napájecí kaskády, opravdu výrazným zlepšením výkonu chlazení na svých deskách a také trochu učesanějším ale moderním designem i výbavou hlavně nedávno uvedených nových modelů. Takže doufám že to bude pokračovat (i pro nějaký mATX model konečně).

  • ASUS

No a na závěr tu máme ASUS. Jeden z našich hlavních partnerů, ale musím upřímně říci, že v roce 2018 to ASUS na poli základních desek dost flákal. Ne že by neměl zajímavé kvalitní desky, kdy zejména nový ROG Crosshair X470 se hodně povedl, ale prakticky žádnou výrazně neoslnil, a dokonce se nechal předehnat konkurencí na určitých platformách, protože nenabídl žádnou novinku.  

V první řadě ASUS byl jedním z výrobců, který měl ten problém s uváděním skutečného množství fází u některých desek. Pokud má deska 4 fáze, netvrdím že jich má 6+2 či 8 apod. Doufám, že si na to dá ASUS větší pozor. Současně měl ASUS ten problém u některých desek, že jeho „auto/default“ nastavení BIOSu přetaktovalo procesor, aniž bychom jako uživatelé o tom věděli, což ovlivnilo výsledky testování výkonu procesorů i desek samotných. Takže doufám, že i na to si dá ASUS pozor a auto/default nastavení bude skutečně základním nastavením bez skrytého přetaktování.

ASUS ale zklamal nabídkou desek v některých případech. V první řadě, sice uvedl na trh tu parádní levnou mATX pro B360 (STRIX) a super skvělou mATX Z390 ROG GENE desku. Bohužel, obě tyto desky jsou pro naprosto nezajímavou platformu. ASUS je však z nějakého důvodu nevydal ve verzích pro v roce 2018 atraktivnější RYZEN procesory, což je velká škoda, protože obě by byly určitě bestsellery. Zejména absence kvalitní mATX X470 desky je pro mě záhadou, když na Z390 platformě existuje. ASUS ale nemá ani skutečně kvalitní mATX (včetně ALC 1220 apod.) v rámci B450 ani dokonce vůbec žádnou levnou solidní mini-ITX pro A320 a B450. Z nepochopitelného důvodu ASUS neuvedl ani žádný vylepšený model pro špičkovou X399 platformu, čímž tak svůj ZENITH, který byl nejlepší deskou v roce 2017, nechal propadnout se za MSI i Gigabyte a jejich vylepšené X399 modely, s mnohem lepším napájením a modernizovanou výbavou. Určitě nejsem sám, kdo si podivně neúplné nabídky desek a neuvedení zjevně chybějících modelů na trh, všiml. Tohle u ASUSu někdo zaspal.  

Velkým zklamáním je pro mě také osud TUF série. Výjimečná řada TUF SABERTOOTH, která měla nadstandardní zpracování klíčových prvků a k tomu 5 let záruky, byla vyhledávaným a unikátním řešením pro mnohé uživatele. ASUS jej v roce 2018 definitivně zlikvidoval. TUF odrbal na výbavě a kvalitě, vzal jí výjimečnost 5ti let záruky a udělal z ní další levnou řadu pro hráče, která upřímně nijak moc nevybočuje z nabídky levných desek i ostatních výrobců (vyjma možnosti designové kompatibility i s dalšími produkty). Jsem hodně zklamaný z toho, co ASUS s TUF Sabertooth sérií udělal. Nechápu tohle rozhodnutí, protože vypadá, jako by ASUS rezignoval na kvalitu. 5ti letá záruka a tomu odpovídající TUF kvalita desek na trhu teď jednoznačně chybí.

Celkově mám pocit, že rok 2018 ASUS poněkud prospal. Design chlazení jeho desek je v řadě případu horší než u konkurence, která se vrátila k účinnějšímu heatsinku apod. Absence nabídky některých formátů a modelů je zarážející (zejména u ASUSu, který se nikdy nebál unikátních řešení) a prostě tohle nebyl dobrý rok pro ASUS. Pokud se ve firmě někdo bude divit nějakému poklesu prodejů, tak opravdu nevím, čemu se diví. Pro zajímavou RYZEN platformu ASUS nemá žádnou kvalitní mATX ani skutečně cenově dostupnou mini-ITX, nevydal žádnou aktualizovanou a posílenou ultra TOP desku v rámci X399 platformy a tak dále. ASUS samozřejmě stále má špičkové desky, podle mého názoru má stále nejlepší, nejpřehlednější design BIOSu i většiny podpůrných aplikací, i když i tady bych uvítal, pokud by ASUS sjednotil zejména RGB aplikace do jedné pořádné. Je v to už pěkný bordel. Každopádně v roce 2019 doufám, že ASUS pořádně zabere a zapracuje na detailech desek, nabídne ITX i mATX řešení v celé šíři kvality nabídky i na AMD platformě, která zcela jistě bude většinu roku pro běžné uživatele atraktivnější než Intel, na jehož 10nm si ještě dlouho počkáme. A opravdu by mě potěšil návrat TUF série v bývalé kvalitě Sabertooth a těmi 5ti lety záruky v základu. Citelně chybí na trhu. Na místo toho by ASUS mohl omezit nabídku STRIX a ROG verzí zejména ve formátu ATX, kterých má zbytečně mnoho. Doufám, že ASUS uvidíme v roce 2019 v lepší formě …

  • Závěr

Takový byl tedy rok 2018 z pohledu základních desek. Pro mě stále velmi zajímavé téma, i když pro mnohé jsou desky trochu přehlížené, já je považuji za klíčový prvek PC ovlivňující zásadně výkon CPU, GPU, SSD, stabilitu i výbavu. V redakci máme ještě pár zajímavých loňských modelů, které si otestujeme a jinak už se těšíme na novinky, a tedy velmi pravděpodobně B550 a X570 desky od AMD možná s PCIe 4.0, a dost možná v závěru roku i úplně novou patici a platformu pro 10nm procesory Intelu. Klíčový bude ale určitě až rok 2020, kdy uslyšíme asi už více o DDR5 a hlavně úplně nové patici a generaci AMD procesorů i více o 10nm procesorech Intelu. Rok 2019 ale určitě bude zajímavý, pokud jde o nabídku desek, a jak jste si přečetli výše, jednotliví výrobci mají co zlepšovat :). Souhlasíte?

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-02 15:40:44

Mě teda nejvíc vadí to "moderní" pojmenovávaní desek a už pomalu se to rozlézá přes grafiky všude...v rychlosti poznat
jestli je lepší Gaming K3, Ultra Gaming nebo Aorus Pro wifi gaming není uplně prosté .
Vůbec at se jsou všichni ve všem vycpat s těma "gaming" názvama - už pomalu i myš za 300 se musí jmenovat "gaming master turnament edition plus v2" protože je trochu červená.
A pak ten mor zvaný RGB... Nechci myš,monitor,sluchátka,podložku,židli ani nic jiného s gaming RGB blikátkama. Jediná vyjímka = klávesnice.
A když už musí být na všem RGB tak at je aspoň úplně vše bez ohledu na výrobce propojitelné a ovladatelné jedním programem třeba od výrobce základní desky.Naposledy sem musel mít jeden program na blikání grafiky a druhý od základní desky = opruz.
Phosgore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-03 16:44:18

ono kdyby to slavný RGB aspoň korektně fungovalo, ale (protože už se to rozlezlo skoro všude) když ho tedy mám a nastavím ho nějak nerušivě (50% útlum a jen červený podsvícení třeba) tak často při startu počítače "vypadne" ze synchonizace nějaká komponenta která pak jede jak vánoční stromeček (nejčastěji ramky), nebo se to rozesere celé. Jediné co fakt pekně funguje je tem efekt na wraitech k 2700X, ale to jen když je to připojený přes usb a ovládá se to coolermasteří aplikací. No, měli by to chlapci poladit.

A taky mi přijde, že nějak nezvykle často haprují ovládací prográmky pro kontrolu otáček ventilátorů, tu nefunguje pwm, tu nefunguje na jednom konektoru regulace vůbec atd. Mám pocit, že když se to dřív dšlalo natvrdo v biosu nebo pak přes speedfan, že to bylo spolehlibější. Teď je sice na deskách šet půlek konektorů, ale že by tím bylo zregulování do ticha vyřešené, to teda ani omylem.


Jinak chci vybavené mATX desky a levňoučké ITX desky pro am4, tahle neexistence je fakt zlej úmysl :/
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-04 08:32:22

Ty otáčky ventilátorů už nemusí správně fungovat ani v biosu ...U MSI B450M PRO-VDH jsem se setkal s tím, že jakmile jsem v biosu chtěl změnit režim otáček PWM nebo DC tak okamžitě celý bios zamrznul a tvrdý restart...spravila to aktualizace biosu a už existuje V2 verze ale stejně
Phosgore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-05 16:21:16

Já myslel fakt BIOS jako bios,ne omalovánkove uefi.
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-03 18:25:58

z tohto dovodu som kupoval vsetko bez rgb co sa dalo bohuzial doska aj tak svieti pri akoze “audio” vylepseni ... co ma vsak viac stve ze vsetko co by malo byt s rgb pchaju do usb portu aby sa to dalo ovladat pritom dosky maju na x-miestach rozmiestnene rgb headery na pripojenie no su casto na dve veci ...a najlepsie je to ze tym nevyuzitym rgb srandam ustupuju veci ako konektory pre ventilatory / momentalne mam v pc matx gigabyte b450m aorus a to ozaj chce titul umiestnit system fan konektory do hornej polovice dosky hned nedaleko cpu_fan, chces pripojit nieco naspodu nemas sancu / hlavne ze mame header pre lpt,seriovy port, tpm, rgbw
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-04 08:39:03

Joo na to, že přestaly často vycházet délky kabelu z předního ventilátoru k desce třeba o centimetr a musím to pak prodloužit 10cm prodlužkou už jsem si zvyknul
Phosgore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-05 16:26:08

Mám tu samou desku,ono těch matx moc není.

Jinak já to rgb mám, protože koupit slušný komponenty bez toho skoro nejde a když už svítí celá deska,blok na grafiku a expa tak koupím i ty ramky, který pak blbnou.
Ale to že občas funguje půl desky a půl ne to nechapu. (atx strix X470)
rookie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-03 13:46:40

suhlasim so vsetkym, najviac s tou seriou TUF od Asusu, kedysi moja oblubena seria s 5 rocnou zarukou a teraz uz nic, no co uz
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-05 10:57:59

Mi nejvíc vadí ty fakt dětinské (a to je ještě velmi mírně řečeno) UEFI/BIOSy nebo jak se to dneska jmenuje. Kdyby nechali klasické rozhraní a-la původní BIOS - "TUI", bylo by to super. A nebo klidně ať "Gaming" desky mají tyhle barvami zářící nepřehledné rozhraní pro děcka, ale aspoň po jedné desce (levná, střed, dobrá, highend) by mohli mít klasické. U těch se taky můžou vykašlat na design, klidně ať je to klasická zelená/šedá deska bez kravinek, designových pokusů o chladiče a RGB blbostí. Ušetřili by a určitě by se kupci našli...
Můj pohled se může zdát přinejmenším zvláštní, ale já to tak prostě cítím...
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-05 19:38:48

absolutny suhlas stare dobre BIOSy ... sem daju moznost prepnut easy / advance ( niekde dokonca ze expert mode ) no je to ako ist z blata do kaluze
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-05 18:50:20
avatar
Sakra to jsi to nemohl napsat před Vánoci??

Koupil jsem MSI B450-A PRO - AMD B450 a mohl jsem mít za pár korun navíc optický audio výstup

No výkonově to na Razen 5 2600 bez taktování stačí, a paměti šly v pohodě z 2400 na 3000. Ale i tak budu muset koupit zvukovku no
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - - 2019-01-06 20:01:38
avatar
Ja si k MSI chtel postezovat, ze by v tomhle roce uz konecne mohli pridat voltage offset pro PBO a ejhle, v poslednim biosu podle vseho uz konecne je. Haleluja.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Vzkaz pro výrobce desek a hlav 2019-01-07 10:25:24

Můj vzkaz pro výrobce desek a hlavně jejich recenzenty: Začněte už konečně implementovat 10GBit na desky. A recenzenti vy za nepřítomnost 10GBit začněte konečně strhávat body. Jinak se ten 10Gbit nikdy pořádně nerozšíří. Proboha vždyť je rok 2019 !!!

Před 21 lety jsem stavěl PC, jeho parametry byli: celeron 266MHz. Dnešní procesory jsou asi 1000x rychlejší, 4,3GB HDD. Dnes mám v počítači 6TB a v NASu 18TB. Tedy asi 1500x větší prostor v počítači a 4000x větší prostor v externím uložišti. Dnes se data storují prostě mimo PC, protože máme v domácnosti více PC, mobilů, Smart televizí atd. Proto by dnes poměr rychlosti počítačové sítě vzhledem ke kapacitě disků měl vyznít příznivěji pro síť než před 20 lety. Film komprimovaný v nějakém XVid nebo co tehdy bylo za kodek aktuální měl obvykle kolem 350MB. Dnes v H265 BluRay cca 60 - 90 GB, nárust tedy cca 20x. velikost RAM v roce 98 - 32MB, dnes 32GB. Tedy opět cca 1000x. A teď to hlavní: síťovku jsme měl v počítači 100Mbit. Z výše popsaného by dnes měl být standardem minimálně 100Gbit, ale i více, protože opravdu dnes storujeme data hlavně v NASech. Předem píšu, že data v NASu mám v RAIDu s SSD cache, takže opravdu nereagujte blbostmi typu, že ten 10Gbit nejde využít. Dále uvádím, že 10 GBit na kritických uzlech mám (NAS, switch, stolní PC, kam se dá externí síťovka narvat).

DD tímto příspěvkem apeluji na tebe: zační 10Gbit považovat za standard a v recenzích jeho nepřítomnost tvrdě kritizovat a strhávat body, jinak se to nepohne nikdy. Jsme na technologickém webu a ne někde na Novinkách.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-07 15:27:40
avatar
10Gbit může být standard v top high endu, ale zatím rozhodně ne v mainstreamu, protože ceny toho 10Gbit jsou vysoko a většina uživatelů s běžným internetem a modeme nemá vůbec důvod o 10Gbit LAN uvažovat, není jak jej využít
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-07 19:15:31

Ano, o tom je můj příspěvek. 10Gbit se nerozšiřuje protože je drahý a drahý je proto, protože se nerozšiřuje a vyrábí se ve směšném množství. Od toho jste tady vy, technologičtí novináři, abyste na nulový vývoj poukazovali ahnali to kupředu. Nebo by dnes měli být standardem Pentium procesory, protože Pentium 2 jsou drahé? A navíc je většina uživatelů nevyužije, protože na miny, dooma a SimCity bohatě stačí Pentium 1? Většina uživatelů přeci měla doma desky pro Pentium 1...

Zaseknutost vývoje na poli počítačových sítí je opravdu do oči bijící. A to, že dnes ještě v prodeji router od TP Linku, který jsem jako vyhořelý odstraňoval někdy před 3 nebo 4 lety po mnoha letech provozu (WR841N) je úplně směšná. Za prodej jakéhokoliv 100Mbit produktu by se mělo chodit do vězení.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-08 16:27:14

Jenže 99% lidí doma NAS nemá. A celkově moc data neshromažďují - stáhnou film z ulozto třeba 720p nebo 1080p RIP a ten po shlédnutí smažou. Někdy se stane, že nestačí disk 1TB, tak jim dáme disk 2-4TB a zas na pár let klid.
Pro běžného člověka je omezení rychlost jeho internetu ne síťové karty.
Naopak vaše představa o tom jak běžný člověk stahuje 50GB film a ten potom dlouhodobě skladuje nebo ho někomu nahrává je úplně mimo. Tak to děláte vy protože jste nadšenec.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-07 17:04:25
avatar
Tezko se takova sitovka stane mainstreamovou zalezitosti, kdyz 90% uzivatelu neni pripojena ani za tim uz relativne letitym 1Gbit routerem. 10Gbit sitove prvky figuruji vpodstate jen v profi segmentu. Za mne maji opodstatneni mozna v nejakem nejvyssim intel 2066/TR4 modelu. V beznem konzumnim segmentu to nema smysl, dokud se tam aspon trochu nerozsiri 10Gbit sitove prvky. Bezny konzumak si za to urcite nebude chtit priplacet tipuji nejake 3000Kc (u prumernych desek tedy zhruba dvojnasobek stavajicich cen), kdyz to stejne nema do ceho pichnout. Narocny uzivatel se proste jeste nejakou dobu bude muset spokojit s externim resenim.
pcmaker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zvukovky 2019-01-14 10:59:10
avatar
S těmi zvukovkami je to skutečně tragédie. A sami prodejci komponent nahrávají tomu, že se běžný Franta uživatel při výběru MB většinou opomene podívat jakou zvukovkou je MB vybavena, nebo to ani není schopen dohledat. Schválně, zkuste si třeba na CZC vyfiltrovat MB podle zvukovky. Nelze. Tuto, pro mnoho lidí důležitou vlastnost, na e-shopu vůbec nenajdete. Ba co víc. To, jaký čip je na MB, se nedozvíte ani z popisu parametrů MB. Teprve ten, kdo si všimne, že je v množství řádků "Technických parametrů" schován odkaz na "Specifikace výrobce" získá informaci o zvukovém čipu. Tohle by měli opravit, protože znám lidi, pro které je typ zvukovky při výběru MB zcela zásadní.
pcmaker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - mATX/mini-ITX MB pro AM4. 2019-02-09 18:19:12
avatar
Může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu třeba i protestovat, ale výrobci MB nebudou a ani nemohou chrlit stejné množství modelů MB pro AMD, jako pro Intel. Je to proto, že by na tom prostě prodělali. Objem prodejů MB je přímo svázán s prodejem procesorů. Výrobce MB musí prodat x tisíc MB, aby se mu vrátily náklady na investice do návrhu, vývoje, výroby, distribuce a RMA. Za současného poměru prodejů CPU intel/AMD bych byl spíš rád, že je k dispozici alespoň to málo, co máme.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Kingdom Come: Deliverance 2 – první dojmy!
Kingdom Come: Deliverance 2 – první dojmy!Pátek, 10 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1614x
Komentářů: 2
Nové RX 9070 a RTX 5000 grafiky pěkně v detailech!
Nové RX 9070 a RTX 5000 grafiky pěkně v detailech!Čtvrtek, 09 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1802x
Komentářů: 3
CES 2025 startuje! Sledujte představení AMD, NVIDIA, Intel, ASUS atd
CES 2025 startuje! Sledujte představení AMD, NVIDIA, Intel, ASUS atdPondělí, 06 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3920x
Komentářů: 0
Jak si vyrobit diamant? Není to zase tak složité!
Jak si vyrobit diamant? Není to zase tak složité!Neděle, 05 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1293x
Komentářů: 1
Space Engineers 2 ohlášeno a dorazí brzy!
Space Engineers 2 ohlášeno a dorazí brzy!Sobota, 04 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1260x
Komentářů: 1
Nové 27“ OLED 4K 240Hz monitory v akci!
Nové 27“ OLED 4K 240Hz monitory v akci!Pátek, 03 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1225x
Komentářů: 1