Strana 3 z 5
Balení je velmi podobné, opět tedy luxusní, nápadité, ale určitě nebude cenově zrovna levné.
Příslušenství je velmi podobné, tedy výměnné náušníky lišící se materiálem, a ten odnímatelný mikrofon. To je stejné. Protože jde ale o USB headset, jsou odlišné kabely. Tím základním je Type-C, takže ASUS přidává ještě prodlužku/adaptér na Type-A.
Výchozí konstrukce obou Theta headsetů je stejná. Tedy opět kovový hlavový most a velmi robustní kovové držáky velkých náušníků. Tato verze je ale o poznání těžší, protože každý z náušníků má 4 měniče, RGB podsvícení loga ROG a hlavně integrovanou zvukovku a zesilovače.
ASUS ale zjevně používá stejnou vnější konstrukci pro oba modely. V případě 7.1 verze jen osazuje jiný vnitřek. Levý náušník má trochu jiná tlačítka. Ten přepínač slouží k přepínání režimu mezi PC a telefonem a pod ním je kolečko ovládající hlasitost a jeho stisk pak aktivuje/deaktivuje mikrofon.
Na rozdíl od Electret verze, která má ty masivní kabely krásně opletené, u této verze jsou hladké plastové. Opletený je jen ten konec s pozlaceným USB type-C a ta prodlužka/redukce na Type-A. Jejich délky jsou 1,2 + 1m. Pořád jde o masivní a těžké kabely.
Zcela odlišná je tedy konstrukce měničů u 7.7 Theta verze. Zde jsou 4, přední (40mm) středový (30mm), boční (30mm) a zadní (30mm). Jde tedy o sluchátka se skutečným prostorovým zvukem a konstrukcí. Odezva je 20 – 40 000Hz, impedance 32 Ohm. Jednosměrný mikrofon má 100 – 12000Hz a citlivost -40dBa. Na poměry USB sluchátek s vlastními zvukovkami, je zdě vynikající integrovaná zvukovka ALC 1220 s DAC se 4zesilovači ESS 9601. Jde vlastně o velmi podobné řešení jako SupremeFX S1220A na základních deskách ASUS.
A co to všechno dokáže v praxi?
|