Strana 2 z 4
Krabice je klasických rozměrů a je velmi dobře graficky vyvedená. Karta je v krabici velmi dobře uložena a chráněná vůči případnému poškození při nevhodné manipulaci s krabicí.
Karta je přídavná do PCIe x1 slotu, má celkové rozměry 145x20x128mm, přičemž tedy zabírá jeden slot.
Zvuková karta je z přední strany vybavena krycím plechem, který je v horní části podsvícen a barvu lze libovolně měnit. Tento plech také slouží k tomu, aby odstínil součástky na tištěném spoji od okolních elektromagnetických ruchů.
Karta má pochopitelně přídavné napájení, řešené ovšem klasickým Molex konektorem. Vedle najdete konektor pro připojení externího 5V RGB pásku. Já osobně bych už asi zvážil použití napájecího konektoru SATA, který je přece jenom modernější.
Výstupy jsou pak klasické 3,5mm s pozlacením a jeden optický výstup.
V balení dále najdeme manuál, RGB LED pásek a manuál, jak ho zapojit a používat.
Zvuková karta je relativně malých rozměrů a opravdu vám nebude ve skříni překážet. Na co byste si ale měli dát pozor je nutnost kartu zapojit na přídavné napájení ze zdroje. To je řešeno klasickým molex konektorem. Ohledně provedení samotné karty, ta je vybavena krycím plechem neboli „back platem“, což dle výrobce zaručuje lepší odstínění součástek pro lepší kvalitu zvuku samotného. Zvuková karta díky tomu vypadá opravdu moc dobře a celkový dojem dále vylepšuje RGB osvětlení samotného loga výrobce na boku karty a dalších míst ze spodu, i za shora samotné zvukové karty.
Pokud se tedy podíváme na specifikace modelu AE-5 Plus. O napájení se stará PCIe slot a přídavné 5V napájení ze zdroje. Zvuková karta disponuje sluchátkovým zesilovačem o výkonu až 600 ohmů. Dynamický rozsah se zastavil na čísle 122dB. Hlavní zvukový procesor je úplně nový BlasterX Acoustic Engine.
Nás ale jistě všechny nejvíce zajímá, jak funguje, a hlavně hraje v praxi.
|