Strana 4 z 4
S kartou jsem po celou dobu testování neměl jediný problém. Zvukový projev byl vynikající na všech testovaných zařízení, zvlášť na HiFi sluchátkách HyperX Cloud Orbit S a sloupových reproduktorech Tannoy, kde jsem si testování doslova užil. Také pro herního nadšence má zvuková karta spoustu „vychytávek“ a v počítačové bedně i dobře vypadá, na své si tedy přijdou i nadšenci RGB světýlek.
Pokud se zaměřím na dodávaný SW firmy Creative, vše je přehledné, akorát není v češtině, alespoň jsem českou verzi na stránkách nenašel. SoundBlaster AE-5 Plus je tak více než důstojným pokračovatelem zvukových karet společnosti Creative. Samozřejmě můžeme si myslet, že integrované zvukové karty na základních deskách prošli za poslední roky značným vývojem a zlepšením, ovšem kdo chce mít opravdu kvalitní zvuk, ten se prostě dedikované nebo externí kartě či jinému zvukovému řešení, nevyhne. Mnoho lidí dnes dává přednost samostatným zesilovačům a receiverům, kdy samozřejmě i pro ně má Creative řešení v podobě G5/G6 nebo výborného X7 řešení. AE-5 Plus je stále klasická PCIe zvuková karta a je dobře že existuje pro ty, kteří nechtějí mít nic dalšího na stole a chtějí kvalitní zvuk. Speciálně když nabídka zvukových karet v posledních letech se na trhu výrazně zmenšila.
Pochopitelně takto kvalitní zvuková karta nejvíce vynikne proti integrované při použití kvalitních sluchátek či reproduktorů, ale i s běžnými sluchátky a reproduktory je rozdíl jasně slyšitelný. Mnohem prokreslenější zvuk ve hrách a filmech jednoznačně vtáhne do děje, o hudbě ani nemluvě, kdy zkrátka slyšíte detaily, které u levnějších zvukových řešení slyšet zkrátka nejsou. SoundBlaster AE-5 Plus dokazuje, že kvalitní řešení tohoto typu má stále hodně co nabídnout. Nyní navíc v moderním designu s RGB ;). Pokud bych ji měl něco vytknout, tak ten napájecí MOLEX bych osobně nahradil SATA napájením, jednoduše proto, že prakticky na nic jiného se dnes MOLEX napájení v PC nepoužívá, takže kvůli téhle zvukovce se musí na zdroj (pokud je modulární) dávat extra kabel apod. Ale to je takový prakticky detail.
Cenově jde o mnohem dostupnější řešení s cenou kolem 4000 korun vč. DPH, než AE-7 či vynikající AE-9. Ty nabízí ještě více, ale cena je výrazně vyšší, takže AE-5 PLUS s lehčí výbavou ale stále velmi dobrým zvukem, proti nim má vlastně velmi dobrý poměr cena/výkon. na trhu je také stále v prodeji i původní starší AE-5, která je za 3400 korun. V nabídce je tedy pro každého něco a určit tak můžeme inovovanou AE-9 PLUS doporučit. Novinka existuje v černém a bílém provedení.
Za zapůjčení děkujeme společnosti Creative
AUTOR: Jan Belka |
---|
https://www.facebook.com/HWrecenze/ |
|