Strana 3 z 4
- Sluchátka v praxi – zapojení a kvalita zvuku
V případě zapojení modelu H3 a modelu H5 je to velmi jednoduché, sluchátka pouze propojíte skrze klasické 3.5mm jacky přiloženým kabelem do vaší zvukové karty (u obou sluchátek je prodlužovací kabel). V případe modelu H7 už ale máte možnost, pokud chcete využít i přikládané zvukové karty, nainstalovat přidružený SW, a připojit je tedy skrze USB. Poté již stačí spustit program kliknutím na ikonu, která se vám objeví na ploše nebo ve stavové liště vedle hodin.
Nastavení je opravdu hodně. V programu si například můžete ukládat profily pro jednotlivé hry, či zapnout scout mode, kde vám ovladač graficky ve hře znázorňuje, odkud jde zvuk k vám. Je zde také ekvalizér a zapínání režimu, kdy sluchátka simulují prostorový zvuk.
Já osobně jsem se snažil během testování všechny tyto „pomocníky“ pro lepší zvuk ponechat vypnuté.
A teď to nejdůležitější, jak tyto sluchátka vlastně obstojí při poslechovém testu? První část mého testu zahrnoval poslech muziky, a to všech hlavních žánrů od Popu až po Rock. Následně samozřejmě jsem vyzkoušel i hry a filmy a prostě běžný provoz a fungování s těmito sluchátky. Nejdříve jsem tedy začal s modely H5 a H7. Sluchátka sedí na hlavě moc příjemně, nikde nic netlačí a náušníky opravdu luxusně tlumí hluky z okolí. Sluchátka jsou velmi dobře naladěna na poslech hudby a nejsou vůbec přebasované jako třeba minule testované Siberia 840. V tomto ohledu musím tedy Creative velmi pochválit. Obecně nemám těmto dvou sluchátkům co vytknout, zvuk je perfektní a krásně vyladěný, ani jsem nemusel sáhnout po ekvalizéru. Mezi herními sluchátky jde rozhodně o TOP model.
Pokud se zaměřím na to, co přinášejí navíc H7, tak je to rozhodne režim prostorového zvuku. Ten je od výrobce nastaven velmi dobře a patří k tomu lepšímu, co jsem zatím u sluchátek měl možnost poslechnout. Také mají sluchátka pocitově o něco lepší podání basů než H5. Každopádně pokud někdo nepotřebuje prostorový režim a podsvícené logo na náušníku, tak doporučuji sáhnout po podstatně levnějších H5.
A jak hraje nejlevnější H3? Tak musím uznat, že sluchátka za 1000 korun s tak dobrým zvukem jsem tu ještě neměl. Rozdíl v kvalitě zvuku je totiž vůči H5 tu je, ale není zase tak velký. Asi největší rozdíl jsou basy, které jsou o rozhodně horší, ale střední a vysoké tony jsou podány skoro identicky, určitě ne stejně, jak lze ale i vzhledem ke 40mm proti 50mm měničům čekat. Někde ale přece jenom výrobce výrazně šetřit musel. A tím je materiálové zpracování a konstrukce. H3 nejsou zdaleka tak pohodlná sluchátka jako H5/H7. Třeba polstrování, které se opírá o temeno hlavy, by mohlo být tlustší. Náušníky jsou méně hluboké a tolik se nepřizpůsobují hlavě jako u H5. Sluchátka jsou také kompletně celoplastová a možnost složení je sice zajímavá, ale skládají se až moc snadno a inzerovanou odolnost bych rozhodně nepřeceňoval.
Všechny tři modely sluchátek používají identicky odnímatelný mikrofon, což bych já osobně změnil. Klasická vysouvací konstrukce z náušníku mi přijde uživatelsky příjemnější, každopádně tohle je už hodně individuální věc. Kvalita zvuku mikrofonu je OK, nic výrazně neobvyklého.
Pojďme k hodnocení a závěrečným dojmům.
|