Strana 1 z 3
– TEST a RECENZE odolnějších bezdrátových pecek
Společnost Jabra se na trhu pohybuje už řadu let a soustředí se hlavně na produkty do kanceláří. V jejich nabídce tak najdete hlavně kvalitní sluchátka, hlasové komunikátory, kamery apod. Ovšem v poslední době se soustředí i na sluchátka pro sportovní vyžití a po již testovaných Elite 7 Active, které dopadly naprosto fantastický, jsem dostal na recenzi levnější model Active 4 Elite. Jedná se sice taky o model určený hlavně na sportování, ovšem stále je můžete používat i do kanceláře. Jsou tak ideálním řešením například pro lidi, kteří si během dne z kanceláře odběhnou do parku a zde si třeba hodinku zasportují, nebo chodí cvičit každý den ráno před prací do posilovny či fitka. Co se týče ceny, tak je na poměry tohoto výrobce celkem příjemná, aktuálně se sluchátka pohybují kolem 3 199,- vč.
Sluchátka jsou vybavena 6mm měniči o rozsahu 20 – 20 000 Hz s konstrukcí, která zajišťuje co nejlepší utěsnění ucha, tak aby do tónů hudby pronikalo co nejméně rušivých zvuků z okolí. Díky tomu poskytují velmi kvalitní a plný zvuk. Pokud by Vám zvuk nevyhovoval, lze nainstalovat do telefonu aplikaci Jabra Sound+ a nastavit si ekvalizér přesně dle svých požadavků. O komfort se pak starají pryžové koncovky, které se snadno přizpůsobí každému uchu. Pokud byste potřebovali mít přehled o tom co se kolem vás děje, například při běhu na silnici nebo v rušné ulici, mají sluchátka funkci ANC, kde je možnost si regulovat prostup zvuků z okolí. To je snímáno hned ze čtyř integrovaných mikrofonů. Je jich tedy o dva méně, než u vyššího modelu Active 7.
Pokud jde o odolnost sluchátek, disponují certifikací IP57, není tedy problém s nimi běhat například v dešti a neměl by je ohrozit ani pot. Ale do vody je neházejte :). Dobrou zprávou je i udávaná rozumná výdrž, která činí 7 hodin, ovšem díky integrované baterii v dokovací stanici lze tuto hodnotu navýšit až na 28 hodin provozu bez nutnosti hledat nabíjecí USB-C kabel. Pokud jde o hmotnost sluchátek je velice nízká, váží pouze 5g, s dokovací stanicí pak 42,5g. O připojení s telefonem či jiným zařízením se stara Bluetooth 5.2 s dosahem až 10m.
Co ovšem musíme u modelu Elite 4 Active oželet, vůči již testovanému výrazně dražšímu Elite 7 Active je bezdrátové nabíjení dokovací stanice. Dále o něco menší kapacita vnitřní baterie, kde samotné špunty vydrží zhruba o hodinu méně a samotná dokovací stanice pak dokáže tuto maximální hranici posunout o dvě hodiny méně ve výsledku. Rozdíly to tedy nejsou nějak dramatické, a pokud potřebujete ušetřit nějakou tu korunu, nejsou z tohoto pohledu sluchátka vůbec špatnou volbou.
Jaká tedy jsou v praxi?
|