Strana 3 z 4
Abyste sluchátka mohli používat, musíte nejdříve nainstalovat ovladač. Nainstaloval jsem tedy poslední verzi SteelSeries Engine 3.8.5, kterou jsem stáhl ze stránek výrobce. Samotná instalace zabere sotva jednu minutu a je velmi jednoduchá.
Nastavení je zde celkem poskromnu. Pokud to budu brát od shora, tak první možnost, na kterou narazíte, je zapnutí/vypnutí „dolby headphone“ funkce. Pokud se posuneme o něco níže, nachází se zde ekvalizér, kde si můžeme nastavit sluchátka dle svých představ. Pokud se vám nechce trápit s nastavením ekvalizéru, jsou zde přímo pod ním přednastavené profily: Balanced, Performance, Immersion, Entertainment, Music a Voice.
A teď to nejdůležitější, jak tyto sluchátka vlastně obstojí při poslechovém testu? První část mého testu zahrnoval poslech muziky, a to všech hlavních žánrů od Popu až po Rock. Při prvním testu mě bohužel zarazila přílišná „přebasovanost“ celkového projevu sluchátek. Myslel jsem si, zda není chyba v nastavení zvukové karty, ale zde bylo všechno na výchozí nastavení a po výměně sluchátek za Siberia 200 jsem se opravdu přesvědčil, že jde bohužel o vlastnost tohoto konkrétního modelu. Naštěstí se to dá ovlivnit vyladěním ekvalizéru v nastavení přímo v Engine 3 programu dodávaným výrobcem. Na druhou stranu jsou ty basy kvalitní, není to tupé bouchání jako u laciných sluchátek. Středy a výšky jsou také velmi dobré, ale je znát, že jde o herní sluchátka, nikoliv hifi-sluchátka, která jsou většinou trochu jinak postavena
U tohoto modelu Siberia 840 lze také přepnout sluchátka do tzv. režimu „Dolby headphone“, kde se sluchátka snaží SW cestou simulovat prostorový zvuk. Tuto funkci jsem testoval jak ve hrách, tak i třeba ve filmech, a musím uznat, že tato funkce funguje velmi dobře. Zatím asi nejlépe, co jsem tu mezi sluchátky doposud měl. Samozřejmě sluchátka s nativními 5.0 či 7.1 reproduktory budou v tomto ohledu hrát ještě lépe.
Co se týče toho, jak si sluchátka vedou ve hrách, zde nemám výhrad. Krásně se také manipuluje s mikrofonem, který jde lehce vysunout a opět v případě nepotřebnosti zasunout do náušníku. I jeho citlivost je parádní. Rozhodně ho nemusíte mít nalepený u pusy, aby dotyčný na druhé straně něco slyšel.
Pojďme tedy k závěrečným poznatkům a hodnocení.
|