Strana 5 z 5
Obě sluchátka jsou určením jasně herní modely. Tomu odpovídá i jejich vyladění z hlediska požadavků na kvalitu zvuku ve hrách. Nicméně to samozřejmě nebrání více než uspokojivému používání i například při sledování filmů, nebo při poslechu hudby.
Ano, nejsou to stále high endová sluchátka, ale troufám si rozdíl, že takové modely už opravdu ocení a hlavně ten rozdíl pochytí jen zvukový fajnšmekři s výborným sluchem a odpovídající výbavou v podobě top modelů zvukových karet. Kvalita zvuku, kterou nabízejí dnes testované modely v cenové hladině kolem 2 tisíc korun, je více než dostatečná pro běžné uživatele, kteří i bez nějak výborného sluchu poznají jasný rozdíl mezi levnými a těmito sluchátky.
Rozdíl mezi oběma modely v kvalitě zvuku je poměrně malý, ale je. Podle mého názoru hrají SteelSeries přeci jen o trošičku lépe. Jejich zvuk je v této cenové třídě sluchátek prvotřídní a není mu co vytknout. ASUS ORION hrají ale také velmi dobře a podle mého názoru jsou zase lepší pokud jde o celkové zpracování. Ano jsou o něco těžší, ale to proto, že jsou zkrátka ve všech ohledech o něco masivnější. Nejsou ale o tolik těžší, aby to vadilo i při delším nošení. SteelSeries modelu však nelze upřít, že ten celkově lehčí design je na hlavě cítit. Přesto v detailech jako ovládání hlasitosti, zpracování kabelu působí ASUS ORION lepším dojmem.
ASUS ORION ve verzi PLUS, která obsahuje USB SPITFIRE modul je však dražší a to ne o málo. Stojí 2200 korun. Nicméně tyto sluchátka jsou v prodeji i v nonPRO verzi bez toho USB modulu a pak stojí 1700 korun vč. DPH, což je zase méně než co stojí SteelSeries Siberian V2 jež je i v námi testované verzi Kingston HyperX k mání za necelých 1900 korun vč. DPH. Jestli ten USB modul u ASUS ORION PRO stojí za ty peníze? Pokud máte kvalitní zvukovou kartu, tak rozhodně ne, zvuk je s ním horší a vaše kvalitní zvukovka dokáže jeho funkce bez problémů také. Pokud máte jen běžnou integrovanou zvukovku Realtek, tak naopak je možná přes ten USB zvuk o něco lepší s již vyladěnými funkcemi, kde nejlepší je ten 7.1 zvuk. Takže volba je na vás.
Celkově oba modely nabízejí ve své třídě vynikající zvuk. O malý kousek kraluje SteelSeries Siberia V2, ale rozdíl je znatelný jen pro velmi dobrého posluchače. V obou případech jsou parametry obou testovaných modelů podobné a tomu odpovídá i velmi velmi bohatý a kvalitní zvuk. Větší rozdíly jsou ale v konstrukci, kde však oba modely jsou uzpůsobeny pro delší bezproblémové nošení.
SteelSeries to žene možná až do extrému, poněkud citelně vzdušnějším zpracováním, které však ne ve všech ohledech je právě dobrým nápadem. Zpracování ASUS ORION působí solidněji.
Pokud bych si měl osobně vybrat, volil bych ASUS ORION ale bez toho modulu, tedy nikoliv testovanou verzi PRO za 2200 korun, ale jen ORION verzi za 1700 korun, protože nabízejí výborný zvuk a výborné zpracování za lepší cenu. Nicméně pokud máte radši to vzdušnější a lehčí zpracování, rozhodně SteelSeries Siberia V2 za těch bezmála 1900 korun vč. DPH stojí. A třeba i v námi testované speciální Kingston HyperX edici. Oba modely tedy mají cosi do sebe. Zvukově je ASUS výborný, SteelSeries pak vynikajícím, zpracováním je pak ASUS velmi dobrý a SteelSeries slušný. Myslím, že oba modely mají zcela definovaný styl a vybere si každý dle svého. Od nás si oba zaslouží ocenění a doporučení!
Za zapůjčení sluchátek děkujeme společnostem ASUS a Kingston
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|