Strana 3 z 6
- Asus Xonar DX - karta a balení
Podívejme se krátce na samotnou zvukovou kartu. Ta dorazí v pěkné krabičce ve stylu Xonar zvukovek. Popisy nás jasně upozorní, co uvnitř najdete.
Tam najdeme kromě samotné zvukové karty i nějaké to příslušenství, jako například Manuál, ovladače, úzkoprofilový zadní plech, Toslink adaptér a samozřejmě samotnou zvukovou kartu.
V našem případě je samotná zvuková karta vybavena PCIe x1 slotem a tedy konečně využijete nové sloty. Nicméně má to jeden háček. Kartu i tak musíte napájet přídavným napájením. V tomto případě je to FDD napájecí konektor. Karta vám mimochodem dá ovladači vědět, pokud je s napájením něco v nepořádku.
Jinak je velikostně karta poloviční proti své sestřičce Xonar D2X a tedy lze ji bez problémů osadit i do nízkoprofilové skříně.
Disponuje všemi konektory, které můžete potřebovat. Ty nejdůležitější se samozřejmě ancházejí vzadu. Karta je formátu 7.1 a z leva doprava jdou konektory řazeny následovně:
- S/PDIF output, Line_Input, Mic Input
- Front Channel output
- Side channel output
- Centre and Subwoofer channel output
- Rear channel Output
Na samotné kartě toho nelze moc kritizovat, snad jen možná vy ty AUX_IN a Front Panel konektory mohli být vyvedeny spíše na zadní stranu karty, aby v nízkokoprofilových skříní nebyl nějaký problém, ale neměl by být. Celkově nepůsobí ASUS Xonar DX nijak složitě a nás už zajímá, jak hraje a chová se ve srovnání s konkurencí ...
- Testovací sestava a testy ...
K testování karty jsme použili naší obvyklou testovací sestavu.
Testovací sestava DDWorld.cz:
Zaměřili jsme se hlavně na poslechové testy, samozřejmě jsme udělali také několik měření, co se týká využití procesoru a výkonu ve hrách. Pro srovnání jsme použili Integrovaný zvukový kodek REALTEK ALC889A na základní desce. Samozřejmě srovnání proběhlo i v rámci obou zvukových karet ASUS Xonar a jako třetího zástupce pro srovnání jsme vybrali Creative X-fi Xtreme Music. Pojďme na jednotlivé testy ...
|