Strana 1 z 5
- Externí 7.1/5.1 zvukové karty do USB se 192kHz/24bit a SRN až 104dB
Máte nekvalitní zvuk nejen v notebooku? Máme pro vás řešení. Pořádnou externí zvukovou kartu!
Zejména u mobilních PC většina modelů nemá zrovna dobrý integrovaný zvuk. A to je trochu problém, protože řada uživatelů na mobilní PC spoléhá jako na své hlavní počítače. S výjimkou některých herních DTR a multimediálních NB (například N od ASUS), nenabízí notebooky kvalitní zvuk a to asi zjistí každý, kdo si k nim připojí kvalitnější repro, či častěji lepší sluchátka. Máme tady ale celkem zajímavé řešení ...
Řešením je kvalitnější externí zvuková karta. Tím je myšlena vlastně krabička, která obsahuje kvalitní zvukovou kartu, kterou normálně ve formě PCIe karty osazujete do desktopového PC. Krabička se k vašemu třeba mobilními (i desktopovému) PC připojuje přes USB a přebírá tak funkci hlavního zvukového zařízení ve vašem PC a k této krabičce si pak připojíte vše ostatní.
ASUS XONAR U série je přesně takovým řešením. ASUS nabízí v základu 4 modely. XONAR U1, U3, U5 a U7. Modelům U1 a U3 se věnovat dnes nebudeme, protože jde o trochu jiné řešení než U5/U7. V naší recenzi se dnes budeme věnovat ASUS XONAR U7 a XONAR U5, které jsou si vlastně hodně podobné, mají téměř identické parametry a největší rozdíl mezi nimi je, že XONAR U7 je 7.1 kanálové řešení, zatímco XONAR U5 je 5.1 řešení
Oba modely používají podobné čipové řešením, kterým je zvukový procesor C-MEDIA CM6631A u modelu U5 a CM6632A v případě verze U7. Ty jsou doplněny dalšími zesilovači a elektronikou. Není tedy divu, že zvukové parametry jsou dosti podobné, ale U7 je přeci jen lepší.
(tajemství dobrého zvuku se ukrývá uvnitř)
I fyzicky se obě řešení hodně podobají. V případě U7 modelu existuje ještě "herní verze" XONAR U7 ECHELON EDITION s camo potiskem. Kromě jiného se pak U5 a U7 řešení liší cenou. Luxusnější 7.1 verze XONAR U7 stojí 2600 korun vč. DPH, zatímco výbavou a zpracováním trochu chudší 5.1 verze XONAR U5 je za 1900 korun.
A co tedy tahle řešení umí?
|