Strana 2 z 4
Vzhledem k rozměrům 175x 135 x 79mm je vám jasné, že to sice není až tak malý BT reporduktor, ale také není nijak přerostlý, takže balení tomu odpovídá.
Kromě reproduktoru samotného v něm pak už naleznete jen návody a samozřejmě napájecí adaptér.
Pokud očekáváte levně působící plastovou krabičku, jak vypadá většina BT reproduktorů, budete překvapeni. Design treVolo je sám o sobě dost zajímavý vzhledově, materiálově překvapí masivní kovová konstrukce.
Už to tedy dává tušit, že tohle není žádné plastové šumítko. TreVolo e prodává v černé, zlaté a námi testované stříbrné verzi. Zpracování je ukázkové, slícování perfektní a design je promyšlený. Spodek tvoří například velká gumová podložka.
Ovládací prvky jsou logicky a jednoduše umístěny a jsou mohutné. Na horní straně je pětice velkých tlačítek, jejichž smysl nemůže být z jejich značení nikomu neznámý.
Na zadní straně jak pak velké tlačítko pro párování BlueTooth a také konektorová výbava zahrnující napájecí konektor, 3,5mm jack in/out a také šikovné microUSB. Lze jej tedy připojit kromě bezdrátového BlueTooth verze 4.1 i přes 3,5mm jacky, či přes USB - všemi způsoby lze přes treVolo přehrávat zvuk z jiného zařízení.
Pochopitelně by nebyl moc přenosný, kdyby nedokázal pracovat mimo domov, tedy mimo dosah elektrické zásuvky. Proto je tu zabudovaná Li-ion baterie, která tomuto poměrně mohutnému BT repro zařízení dokáže dodávat energii až 12 hodin.
To podstatné jsou však reproduktory. Těch má tohle zařízení hned několik. Vpředu, za mohutným kovovým chráničem jsou dva 2,5" středobasové měniče. Po stranách jsou pak 2,5" basové měniče. Ale to není všechno. TreVolo obsahuje i stále poměrně unikátní řešení v podobě výklopných elektrostatických měničů, které dokáží reprodukovat vynikající oboustranně šířící se audiovlny, při minimálních rozměrech a nízké spotřebě.
Elektrostatické membrány hrají po celé ploše měniče, který je velmi tenký. Tvořen je jen tenkou fólií a vodivou mřížkou. Výsledkem je přesný a čistý zvuk a to navíc zasahující podstatně širší oblast než u klasických reproduktorů. Tato technologie je už nějakou dobu používána u opravdu drahých audio zařízení. Pochopitelně bez kvalitní audiotechniky uvnitř, by ty reproduktory byly nevyužity. Takže uvnitř jsou hned 4 speciální zesilovače. Frekvenční rozsah dle výrobce je 60 Hz až 20kHz.
A jak to tedy v praxi hraje a funguje?
|