Strana 3 z 4
Reproduktor Tytan GXT 668 jsem testoval po dobu dvou týdnů, takže jsem si udělal celkem dobrý obrázek o tom, jak si tento reproduktor vede v domácím každodenním provozu.
Celkem nabízí Tytan GXT 668 jenom dva způsoby propojení. Skrze klasický 3.5mm a optický konektor. Bluetooth ani USB připojení zde bohužel nenajdete. Takže si musíte vystačit s 3,5mm Jackem, což se dá použít pro připojení například telefonu a nebo optickým portem, což se dá využít při propojení s PC nebo TV. Já se tedy ujal testování skrze klasicky jack formou připojeného telefonu iPhone 5S a pote i skrze klasickou zvukovou kartu Creative Sound BlasterX AE-5 do slotu PCIe v mém testovacím PC.
Testovací muziku jsem používal všech žánrů od vážné hudby po rock či metal. Tytan GXT 668 obstál ve většině případů na výbornou napříč všemi žánry. Největší sílu vidím v Popové nebo Rockové muzice, kde jsou kladeny větší nároky na basový přednes, kde nemá tento model díky basovému měniči opravdu žádný problém. Velmi silnou stránkou jsou ale i výšky, které jsou krásně ostré a přesné. Slabším článkem jsou tak pouze středy, což sem vzhledem ke konstrukci hlavního sounbaru očekával.
Na hlavním panelu najdete i tři přednastavené profily ekvalizéru Hudba, Hry a Filmy. Osobně je doporučuju zapnout, pokud nemáte možnost si daný ekvalizér nastavit sami skrze nějakou aplikaci. Fungují totiž velmi dobře a zvuk z reprobeden chytne opravdu mnohem lepší a živější nádech. Je poznat že výrobce tyto přednastavené profily nějak nepřehnal a věnoval jim trošku citu.
Na co si dát ale pozor. Rozhodně nedávejte hlasitost subwooferu nad cca 80%, zde již dochází ke zkreslení a hlavně začne bedna nepříjemně rezonovat. Také u celkové hlasitosti bych se držel tak jeden a dva dílky pod maximální hranicí z podobného důvodu.
|