Asus patří u nás mezi nejpopulárnější výrobce přenosných počítačů. Jako jeden z mála si dovolí i experimenty - dnes testovaný kousek je toho důkazem. Kombinuje procesor Intel s čipovou sadou od společnosti SiS a dedikovanou grafickou kartou od ATI (nebo AMD jak je libo).
Obsah balení a specifikace...
V dnešní recenzi se společně podíváme na další notebook z dílny Asus. Jak to u Asusu bývá, počítač a příslušenství jsou zabaleny do třech navzájem do sebe pasujících krabic. Najdete v nich brašnu, ...
... myš Logitech s natištěným logem výrobce laptopu, ...
... napájecí adaptér, síťový kabel, kabel s koncovkami RJ-11 k integrovanému modemu, pásek se suchým zipem na „zabalení" kabelu (byl i u minule testovaného W5Fe - tehdy jsem si myslel, že se jedná o příjemný bonus k dražším modelům, výrobce ale nezklamal a myslí na tuto šikovnou věc i u těch cenově dostupných), baterii ...
... CD s ovladači a utilitami, disk s Nerem, Recovery DVD a zbytek balení je vyplněn manuály, informacemi o záruce a dalšími nezbytnými proprietami (pokud pominu vlastní notebook). Asus tedy jenom potvrzuje svoji pověst štědrého výrobce.
Stejně jako obsah balení bývá bohatá i nabídka utilitek, programů a dalších věcí, kterými jsou notebooky od tchajwanského výrobce doslova zamořeny. Najdeme zde software na ovládání webkamery s názvem LifeFrame, Net4Switch (přepínání přednastavených síťových profilů), Asus Camera ScreenSaver, Asus Splendid Technology Utility (přepínání profilů nastavení displeje), Nero 7 Essentials, InstantFun, Asus LiveUpdate, NB Probe, Winflash, několik utilit k ovládání technologie Bluetooth, Power for Phone, Acrobat Reader 7.0 (nějak mi nedochází, proč Asus nepoužívá novější verzi 8) a nechybí ani trial Microsoft Office 2007. Samozřejmostí je také poměrně pokročilý Power4Gear starající se o profily spotřeby (oproti vestavěnému Centru mobilních zařízení ve Windows Vista nabízí pokročilejší možnosti nastavení). To vše běhá pod 32bit Windows Vista Home Premium.
Design a zpracování...
Asus F5V nabízí pro levné modely výrobce typický stříbrno-černý design - víko je stříbrné s černým pásem u kloubů, boky a spodek černé. Uvnitř najdeme černou klávesnici a touchpad a stříbrné „obložení". Mně osobně přijde design Asusů již mírně okoukaný - levnějšími modely - řady A a F - vypadají skoro stejně. Možná by to prostě chtělo změnu. Použité materiály jsou příjemné na dotyk a nepůsobí moc lacině (což by se dalo vzhledem k ceně předpokládat) - snad až na výjimku, kterou je pruh s tlačítky a diodami pod displejem. Co se týče zpracování, plasty jsou slícované dobře, pokud promáčknete víko, žádných duchů na displeji se také nedočkáte. Jediné, na co bych si postěžoval, je povrzávající plast na pravé straně podložky pod dlaně. Pokud například chcete pracovat s touchpadem a opřete s rukou o hranu laptopu, ucítíte menší pohyb plastu (jako by to chtělo plast zde ještě přichytit), stejný pocit jsem měl, i když jsem poklepal na podložku v tomto místě - není to zrovna extrémně příjemné - rozhodně to nevyvolává pocit bytelnosti.
Pohledy na vnější části notebooku
Na víku najdeme kromě zvláštního černého vroubkovaného plastu ještě logo výrobce a stříbrný blok s webkamerou, kterou můžete rotovat (celé řešení je prakticky stejné jako u minule testovaného Asusu W5Fe).
Celý článek naleznete na CDR-hard.cz
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|