DVDFab Platinum asi nemá smysl nijak zdlouhavě představovat. Společně s produkty od Slysoftu (CloneDVD 2 a AnyDVD) patří mezi nejrozšířenější placené aplikace pro zálohu filmových DVD. Rozdíl je ale v tom, že DVDFab Platinum nabízí za jednu cenu vše v jednom.
Úvodem...
V dnešním článku se v úvodu moc nezdržíme. Vše podstatné bylo napsáno výše a to důležité se pro změnu dozvíte v následujících kapitolách. Někteří z vás si možná vzpomenete na to, že zhruba před 2 a půl rokem jsme návod na DVDFab Platinum vydali v tehdejší verzi 2.9.0.0. Dnes si tedy představíme nejnovější 3.2.0.0 a vy tak máte jedinečnou možnost zjistit, jak moc za tu dobu vývoj tohoto znamenitého software pokročil. Pokud chcete, nejnovější verzi si můžete stáhnout zde.
Nastavení programu...
Exkurzi zahájíme tradičně v Nastavení, tam nenajdete v podstatě nic zásadního, ale pro pořádek si to prosvištíme. Nabídka je tématicky rozdělená podle účelu na Obecné, DVD, DVD na DVD a DVD na přenosné zařízení.
Obecné
Obecné nastavení skrývá tradiční věci jako je jazyk (čeština je přítomna, bohužel pro jedince ovládající pouze češtinu někde chybí úplně, jinde jsou problémy se znaky, což je vidět i na některých screenshotech), přidání DVDFab do Autoplay menu, volba výstupního/dočasného adresáře, automatická kontrola nových verzí, povolení DMA (případný reset) a další.
Nevyužíváte-li některou z funkcí ať už u DVD na DVD nebo DVD na PZ, můžete ji pro lepší přehlednost odstranit z hlavního menu či proházet jejich pořadí / Customize UI.
Zbylé Obecné nastavení skrývá jen zbytečnosti jako zobrazení okna náhledu a automatické přehrávání vybraného zdroje / Náhled a vypnutí/zapnutí zvuků / Zvuk.
DVD
V záložce Čtení nechybí obligátní možnost vybrat si ASPI / SPTI (nebo auto) ovladače pro komunikaci s vaší mechanikou nebo nastavení parametrů v případě problémového čtení.
U podobných programů je již jaksi samozřejmostí, že vám výsledné DVD rovněž vypálí. Parametry zápisu (rychlost, typ zápisu, kapacita média, booktype...) se nastavují v položce Zápis. K vypalování lze použít interní VSO nebo externí Nero. Při samotném vypalování se nic nastavit nedá, v případě nutnosti musíte zpět do nastavení, což není zrovna dvakrát praktické.
Po vypalování následuje Ochrana, což je s ohledem na aktuální znění zákonů dosti ožehavé téma. Jistě víte, že zálohovat lze pouze DVD, které není nikterak chráněno, bez ohledu na to, zdali ho vlastníte či nikoli! Ve výchozím nastavení je vše aktivní.
PathPlayer je nová funkce, která se objevila v nejnovější verzi DVDFab (3.2.0.0) a měla by programu umožnit přečíst a zkopírovat obsah z disků, které rozpoznají pouze stolní DVD přehrávače. V reálu by to mělo fungovat tak, že se program prostě vykašle na nepřehratelný obsah, který může obsahovat ochranu. Funkce se dá buďto zcela vypnout, povolit je-li potřeba nebo povolit na vždy. Dále se zde dají změnit i parametry pro scanování podezřelého/chybného obsahu, respektive struktury jakou jsou cells a VOBU.
Poslední položkou z této skupiny je Streams - automatické označování preferovaných streamů. To lze použít jak pro zvuk (včetně formátu - Dolby Digital, DTS, PCM...) tak pro titulky. Není-li preferovaná zvuková stopa na disku přítomna, program označí všechny / Select all tracks nebo první / Select first track.
U titulků je možnost podobná - všechny nebo žádné / Do not select any track.
Zbylá nastavení už jsou čistě kosmetického charakteru, ať už je to výběr výchozí velikosti (DVD-5/DVD-9) a výstupu (složka nebo médium = vypálit).
Výběr vizuální podoby menu v případě dělení DVD-9 na 2x DVD-5 / Defaultní CGP, přiřazení titulů (který z disků bude obsahovat více videa) - výsledek lze upravit před samotnou zálohou (viz. Rozdělit).
Velikost pro "jednotku" 1CD (týká se převodu do AVI/MP4).
A ještě naprosto nepodstatný výběr týkající se pojmenování souborů pro PSP.
Celý článek naleznete na CDR-Hard.cz
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|