Možná jste si už někdy položili otázku, zda je lepší kupovat papírové IT časopisy, nebo informace sbírat přímo na internetu. My jsme se v dnešním článku pokusili dát dohromady všechna pro i proti a pokud vás to zajímá, přečtěte si to v pokračování tohoto článku...
Papírové IT časopisy, nebo internetové servery?
Je lépe získávat informace z klasických tiskovin, nebo virtuálního světa, který představuje internet? Každá z možností má u nás své příznivce i odpůrce, schopné do nekonečna plnit diskuse svými pro a proti. Co je tedy lepší? Na tuto otázku se v dnešním článku pokusíme zodpovědně odpovědět. Krásné sousloví „zodpovědně odpovědět", co říkáte? Neděláme si ale žádné iluze o tom, že vaše názory budou trochu jiné, ostatně, napište nám do diskusí pod článkem, jestli si pro informace chodíte na internet, nebo raději dáte na klasické časopisy.
Obrázek je pouze ilustrační
Před pár lety se tiskovinám se zaměřením na IT, zábavu a podobně dávalo jen pár let, než je totálně převálcuje internet. Také knihy už v tuto dobu měly být na vyměření, protože kdo by chodil do knihovny nebo knihkupectví, když je tu všemocný internet. Tyto katastrofické prognózy se ale nevyplnily, byť asi nejedno vydavatelství jeho vliv pocítilo. Vše tedy nasvědčuje tomu, že tiskoviny tu ještě dlouho budou a nic na tom zřejmě nezmění ani elektronický papír. Tedy je to asi věc názoru, ale já si myslím, že v současné podobě mnoho šancí nemá, byť nepopírám, že to může být velmi zajímavá alternativa. Budoucnost ukáže.
Otázka, zda je lepší tištěný časopis nebo internetové médium je tedy položena a my se teď pokusíme sestavit jejich diagnózu (ano, vliv doktora House nepopírám) nebo profil, který nám, doufejme, dá nějakou více či méně uspokojivou odpověď. Jaké výhody nám čtenářům tedy papíráky proti IT serverům přináší?
Výhody papírových IT časopisů vůči internetovým magazínům
Méně chyb v textu
To je dáno především tím, že je na rozdíl od drtivé většiny internetových magazínů k dispozici korektorka textů, která opraví nejenom hrubky a pravopisné chyby, ale také opakující se slova a další stylistické nedostatky. Díky tomu to sice někdy vypadá tak, že všechny články napsal jeden autor, ale na druhou stranu jsme ušetřeni neuvěřitelných souvětí a výrazů, které někteří převážně začínající autoři dokáží zplodit.
Přenositelnost a pohodlné čtení
Časopis lze strčit do kapsy nebo do tašky a pohodlně přenést a přečíst i na místech, kde není k dispozici internet. PDA nebo notebook na cestách také není k zahození, ale časopisu nikdy nedojdou baterie a nepotřebuje signál. Mezi oblíbená místa patří WC, vana, dopravní prostředky, školní lavice a samozřejmě válenda v pokoji, které se nevyrovná sebe lepší křesílko či židle u počítače.
Testy a recenze méně zajímavých zařízení
Například skenery, tiskárny a další periférie jsou na internetu často recenzenty opomíjeny, protože o ně ze strany čtenářů není takový zájem. Papírové časopisy však na ně nezapomínají a testy těchto a podobných zařízení v nich bývají pravidelně otiskovány a to je dobře, protože se to v případě chystané koupě určitě hodí.
Přílohy v podobě filmů, her a plných verzí programů
Toto je výsadou téměř výhradně papírových časopisů, že dostanete k dispozici i CD nebo DVD nacpané rozličným obsahem, kde se občas kromě hromady naprosto nepotřebných shareware a freeware aplikací, které si sami můžete stáhnout z internetu, objeví i plná verze nějakého zajímavého software či hry, případně filmový dokument.
Nevím jak vás, ale žádná další výhoda papírového časopisu vůči internetovým webmagům mě nenapadá. Pokud vás ano, budu rád, když nás s nimi seznámíte v komentářích pod článkem.
Celý článek najdete na CDR-Hard.cz
|